makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

KobietaMakijaż i Pielęgnacja

Jak wygląda moda w pracy?

Jak wygląda moda w pracy?

Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób ubrać się do pracy. O ile w przypadku panów przeważnie wystarcza ładna koszula, dobrze dobrane spodnie bądź garnitur, w przypadku kobiet istnieje wiele możliwości stworzenia ciekawych kreacji. Strój do pracy w korporacji, biurze czy urzędzie może nieco różnić się od siebie. Odpowiednio dobrany kreuje nasz wizerunek. Dzięki niemu można poczuć się rzeczywiście w pełni profesjonalnie. Ponadto strój wyrazi nasz stosunek do pracy, współpracowników, a także klientów. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób ubrać się do pracy przy różnych okazjach.

Ubrania do pracy

Wiele osób zastanawia się, jak się ubierać do pracy na co dzień, a jak przy istotniejszych firmowych eventach. Pomimo tego, że to pytanie może brzmieć banalnie, nierzadko diabeł tkwi w szczegółach. Kobiety zastanawiają się, czy na oficjalną konferencję należy założyć czarne bądź cieliste rajstopy. Dodatkowo często panie zastanawiają się, czy lepiej pójść w spodniach, czy może w spódnicy.

Warto zaznaczyć, że to, jak się ubierać do pracy na co dzień będzie uwarunkowane od ogólnie panującego dress code’u. W przypadku, gdy nie mamy z góry narzuconego uniformu, jak to ma miejsce na przykład w sieciach telefonii komórkowej czy biurze obsługi klienta, gdzie pracownik musi chodzić w dostarczonych przez firmę ubraniach, decyzja o doborze ubrania zależy od nas. Nierzadko dość trudno wczuć się w klimat danego przedsiębiorstwa w ciągu początkowych tygodni pracy. Dodatkowo dość często przedsiębiorstwa nie mają spisanych reguł, które dotyczą stroju do pracy. Ponadto zwyczaje, które panują w biurze danej firmy można poznać codziennie poprzez spoglądanie na styl swych kolegów z pracy.

Moda w pracy – na co warto stawiać?

Okazuje się, że strój do pracy w korporacji wbrew powszechnie panującym przekonaniem nie jest na co dzień bardzo formalny. Mowa tutaj raczej o stylu, który określany jest mianem smart casual. Nierzadko mowa tutaj też o sportowej elegancji. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że na istotniejsze spotkania bądź na wyznaczone przez szefostwo dni, wypada postawić na ubiór w typie biznesowym, w którym obowiązuje zdecydowanie więcej obostrzeń. Warto zaznaczyć, że podstawowymi zasadami ubioru do pracy jest spódnica bądź sukienka, która nie odsłania kolan. Warto też postawić na bluzkę, która ma rękaw co najmniej do połowy ramienia. Oprócz tego dekolt nie może być za bardzo głęboki i niedopuszczalne, aby odsłaniał piersi. Nie jest to wskazane w stylu biznesowym. Należy też odrzucić prześwitujące materiały. Dobrym pomysłem jest natomiast postawienie na neutralne barwy oraz stonowane desenie ubrań.

Jak ubrać się do pracy?

Wiele osób zastanawia się, jak ubierać się do pracy. Warto przede wszystkim unikać przetarć oraz naszyć na spodniach jeansowych. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że styl biznesowy nierzadko nazywany jest także formalnym. Okazuje się, że nie jest to do końca odpowiednia nomenklatura, bowiem strój formalny może być także typu black tie. Takowy często obowiązuje na wystawnych wieczorowych przyjęciach oraz bankietach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.