KobietaLifestyle

Typy kolorystyczne – poznaj swoje kolory!

Typy kolorystyczne – poznaj swoje kolory!

Pewnie zastanawiasz się, jak niektóre osoby potrafią dobierać ubrania tak, aby wyglądały perfekcyjnie. Jest to bardzo ciekawy temat, który pomoże rozwiązać twój kłopot z uzyskaniem stylizacji dopasowanej do naszej kolorystyki. Sprawdź teraz, czym są typy kolorystyczne i jak odnaleźć swój.

Jakie są typy kolorystyczne?

Zasadniczo istnieją 4 typy kolorystyczne – na wzór pór roku: wiosna, lato, jesień, zima. Jednakże wśród nich możemy wyróżnić 12 podtypów. Ostatecznie istnieje 6 grup typów kolorystycznych:

  • Ciepłe: ciepła wiosna i ciepła jesień.
  • Chłodne(zimne):  chłodne lato i chłodna zima.
  • Jasne: jasna wiosna i jasne lato.
  • Głębokie (ciemne): ciemna jesień i ciemna zima.
  • Czyste: czysta wiosna i czysta zima.
  • Przygaszone: przygaszone lato i przygaszona jesień.

Po co istnieją typy kolorystyczne? To bardzo proste. Pozwala to na odpowiednie dobranie kolorystyczne ubrań czy też dodatków. Dzięki takiemu działaniu możemy znaleźć odzież, dzięki której będziemy wyglądać promiennie i świeżo. Znajdź swój styl i czuj się swobodnie w każdej stylizacji!

Jak określić swój typ kolorystyczny?

W internecie istnieje wiele testów, które pomogą ci rozwiązać tą zagadkę. Wszystkie polegają przede wszystkim na określeniu koloru cery, oczu oraz włosów. Nie jest to trudne. wystarczy dokładnie czytać odpowiedzi i dopasować swój wygląd do najbardziej prawidłowej. Taki zabieg pozwoli ci na tworzenie zupełnie nowych stylizacji, dzięki którym będziesz czuć się swobodnie.

Wiosna, Lato, Jesień, Zima

Typ urody Pani wiosna to osoby posiadające delikatną karnację. Delikatna, wręcz biała skóra o tonach żółtych, brzoskwiniowych lub beżowych. Zdarza się, że u takich osób występują piegi. Pani wiosna zazwyczaj opala się na kolor brązowy. Zazwyczaj takie osoby posiadają szaro-niebieski lub szaro-zielony kolor oczu. Włosy są jasne – od blondu do jasnego brązu, o ciepłym odcieniu. Osoby o typie urody wiosny powinny ubierać się w kolory jasne i ciepłe: biel, kość słoniowa, brzoskwiniowy, ciepły czerwony, ciepły odcień zieleni, czekoladowy brąz i tym podobne. W szczególności odradzamy kolory ciemne: czarny, granatowy czy też grafitowy.

Osoby należące do typu urody Pani lato mają jasną, bladą cerę o wręcz zimnych odcieniach: różowy, szary, niebieski. Włosy mają kolor blond, jasny oraz ciemny brąz w odcieniach szarości. Osoby w typie Pani lato posiadają oczy piwne, zielone lub niebieskie

W przeciwieństwie do wiosny, osoby te powinny unikać kolorów jaskrawych, ciepłych, ale również czarnego. Zalecane jest dobieranie ubrań i dodatków w odcieniach jasnych, pastelowych, zgaszonych. Dobrym pomysłem jest dobór srebrnej biżuterii, która idealnie pasuje do tego rodzaju kolorów.

Typ Pani jesień to osoby o ciepłej karnacji, wręcz złocistej. Zazwyczaj posiadają one włosy rude lub też brązowe ze złotymi i rudymi refleksami. Często osoby te ulegają poparzeniom słonecznym. Większość osób w typie Pani jesień posiada oczy zielone lub brązowe. Zalecany jest ubiór w kolorach rudych, ciepłych, brązach, zieleniach oraz czerwieni. Odradzamy ubrania czarne, białe oraz w zimnych odcieniach kolorystycznych,

Ostatnim typem jest Pani zima, którą charakteryzują przede wszystkim jasna, porcelanowa skóra, która niestety opali się na czerwono. Włosy zazwyczaj są ciemne, granatowe lub czarne. Osobom w tym typie proponujemy ubieranie się w kolorach intensywnych oraz ciemnych. Zdecydowanie nie polecamy barw ciepłych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.