makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

MakijażPoradnik

Jak wykonać subtelny makijaż dzienny?

Jak wykonać subtelny makijaż dzienny?

Makijaż jest nieodłącznym zabiegiem porannym, który dla niektórych pań jest łatwym rytuałem, a dla innych czarną magią. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Jak wykonać makijaż dzienny krok po kroku, aby pasował do pracy i na zakupy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakich środków do makijażu dziennego używać
  • jak zrobić makijaż dzienny krok po korku
  • czego unikać wykonując makijaż dzienny

Zobacz także: 5 sposobów na lekki wakacyjny makijaż

Jakich środków do makijażu dziennego używać?

Makijaż dzienny bardzo różni się od makijażu wieczorowego, choć można do jednego i drugiego używać tych samych kosmetyków. Przede wszystkim warto postawić na produkty naturalne, które nie zawierają substancji alergennych. Najlepiej wybierać znane i markowe kosmetyki, które są używane w profesjonalnych studiach urody. Makijaż dzienny powinien być delikatny i niezbyt wyrazisty. Czerwona szminka czy czarne kreski wokół oczu na pewno nie są dobrym pomysłem. Do dziennego makijażu najlepiej stosować delikatny puder matujący, który ukryje niedoskonałości skóry. Obowiązkowo niezbędny jest tusz do rzęs i delikatna kredka do brwi. Jeśli chodzi o cienie, to idealnie sprawdzą się brązy i beże, które jedynie delikatnie będą widoczne. Nie należy stosować różu, wystarczy ciemniejszym pudrem podkreślić kości policzkowe. Pomadkę można użyć, ale powinna być ona w miarę w naturalnym odcieniu, aby nie rzucała się mocno w oczy.

Makijaż dzienny krok po kroku

Od czego rozpocząć wykonywanie makijażu dziennego? Przede wszystkim na początek należy dokładnie oczyścić skórę i nałożyć odpowiedni krem na dzień. Krem musi się wchłonąć, dlatego warto tę czynność wykonać około pół godziny wcześniej. Makijaż należy rozpocząć od nałożenia podkładu. Podkład powinien idealnie pasować do odcienia skóry. Zbyt brązowy nie będzie wyglądać dobrze, a za jasny nie ukryje niedoskonałości. Na podkład nakłada się puder, który może być o odcień ciemniejszy od podkładu. Należy pamiętać, aby nakładać i podkład i puder delikatnie i w niewielkich ilościach.

Makijaż dzienny krok po kroku

Kolejną czynnością jest pomalowanie brwi. W przypadku brunetek można użyć ciemnobrązowej kredki, blondynki powinny wybrać jasny brąz. Brwi mają być jedynie delikatnie podkreślone i uzupełnione w miejscach, w których ich brakuje. Makijaż dzienny można wykończyć tuszem do rzęs i podkreśleniem kości policzkowych ciemniejszym pudrem. Można także użyć cielistych cieni do powiek, ale nie jest to konieczne. Usta dobrze jest podkreślić błyszczykiem w naturalnym odcieniu lub pomadką delikatnie mocniejszą niż odcień ust. W takim makijażu można wyjść do każdej pracy, na spacer, a także na zakupy.

Czego unikać wykonując makijaż dzienny?

Wiadomo już, jak wykonać makijaż dzienny krok po kroku. Jednak nie oznacza to wcale, że nieco mocniejsze podkreślenie oczu czy ust jest niedopuszczalne. Tak na dobrą sprawę makijaż powinien być dobrany nie tylko do typu urody, ale także do osobowości. Są kobiety, które cały czas lubią błyszczeć i wyglądać szałowo. Oczywiście wszystko zależy też od pracy, jaką się wykonuje. Są zawody, w których nie wypada być mocno pomalowanej. Makijaż dzienny musi być dopasowany do okoliczności, stroju, urody oraz charakteru osoby. Można powiedzieć, że wszystko jest dozwolone, jeśli będzie użyte z umiarem.

Zobacz także: Typy kolorystyczne — poznaj swoje kolory!

LOVETRENDY

Udostępnij