makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

LifestylePoradnik

Mycie okien – proste sposoby

Mycie okien – proste sposoby

Każdy chce, żeby w domu znajdowały się lśniące oraz błyszczące okna. Jest to ozdoba każdego domu, zwłaszcza jeśli są one bez smug. Trzeba tylko znać sprawdzone sposoby na czyste oka oraz nie popełniać typowych błędów. Warto dowiedzieć się, jak powinno wyglądać skuteczne mycie okien.

Produkty do mycia okien

W internecie bądź w sklepach stacjonarnych można kupić produkty do mycia okien. Najlepiej stawiać na sprawdzonych i renomowanych producentów, bowiem liczy się przede wszystkim jakość produktu. W Polsce można kupić artykuły do mycia okien dobrej jakości, które dostępne są w niskich cenach. Jeśli mowa o samym myciu okien, żeby nie pozostawić na nich smug, warto skorzystać z płynu do mycia szyb. Opcjonalnie można też stosować papierowe ręczniki, ściereczki lub gumowe ściągaczki do szyb. Ciekawą opcją jest skorzystanie z nowoczesnego odkurzacza do okien, który jest niesamowicie skuteczny. Żeby wyczyścić okno w takim przypadku, wystarczy tylko dobrze je wytrzeć. Jednakże efekt zależy od jakości zakupionego płynu. Ponadto nie wszystkie produkty czyszczą szkło tak samo dobrze.

Jak myć okna?

Jeżeli chcemy umyć szyby w naszym mieszkaniu czy domu, warto też postawić na standardowy płyn do mycia naczyń. Małą jego ilość trzeba rozpuścić w misce z letnią wodą, a kolejno wytrzeć okna na mokro, a następnie na sucho. Dzięki temu nie powinny pozostać na oknie smugi. Warto też wspomnieć o sposobie eko. Jest to opcja dla ludzi, którzy nie przepadają za stosowaniem chemii domowej. Warto postawić w takim przypadku na ściereczkę z mikrofibry. Trzeba też przyszykować miseczkę z wodą. Warto zaznaczyć, że mikrofibra dzięki swej unikanej budowie świetnie radzi sobie bez detergentów nawet z najoporniejszym brudem czy tłuszczem, jaki nierzadko pojawia się na szybach. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że podobnie jak w przypadku mycia płynem naczyń, tak i w tym przypadku obowiązują nas dwa etapy. Mowa tutaj o myciu na mokro oraz wycieraniu do sucha. Dodatkowo ekologicznym sposobem na piękne okna jest też roztwór z soku z cytryny, który wykazuje niesamowicie skuteczne działanie. W ten sposób umyte okna powinny lśnić oraz zachwycać nas wyglądem.

Sposób na mycie okien

Dobrym sposobem na mycie okien jest ocet. Dwie łyżeczki tego produktu trzeba dodać do szklanki wody. Jest to świetny oraz ekologiczny sposób na czyste i lśniące okna. Ocet nie powinien sprawić, iż w naszym domu uniesie się trudny do wytrzymania zapach. Taki produkt powinien szybko zwietrzeć, a jego zapach już po kwadransie przestanie być dla ludzki odczuwalny. Warto dodać, że po ocet należy sięgać w przypadku, kiedy okna nie były przez dłuższy czas myte. Ocet jest bardzo skuteczny w celu usuwania trudniejszych zabrudzeń. Jest tak, ponieważ bardzo brudne okna mogą opierać się tradycyjnej chemii oraz ekologicznym rozwiązaniom. Dlatego trzeba postawić na coś silniejszego. Idealny do tego zadania jest ocen. Nasze babcie oraz mamy od wielu dekad korzystały z mycia okien poprzez zastosowanie octu.

Udostępnij