makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Lifestyle

Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się?

Jak pielęgnować włosy przetłuszczające się?

Z problemem przetłuszczających się włosów mierzy się wiele kobiet oraz mężczyzn. Codzienna pielęgnacja w celu utrzymaniu świeżości skóry głowy bywa męcząca i – niestety – nie niweluje tego przykrego problemu. W tym artykule postaramy się przybliżyć procesy, które nasilają przetłuszczanie się włosów, a także jak radzić sobie z tym problemem.

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Wiele z nas z pewnością zadaje sobie to pytanie nie raz w swoim życiu. Okazuje się, że nadmierne przetłuszczanie się włosów może mieć co najmniej kilka przyczyn. Przede wszystkim bardzo często chodzi o brak odpowiedniej pielęgnacji, czynniki genetyczne, dietę, a nawet przyjmowane leki. Równie często, w przypadku nadmiernego dotykania swoich kosmyków, może dochodzić do szybszego brudzenia się naszych pasm. W okresie jesienno-zimowym nasze włosy mogą również przetłuszczać się od nakryć głowy, a także od zbyt suchego powietrza, które generują nasze grzejniki.

Jakich kosmetyków używać na przetłuszczające się włosy?

Jeżeli chcemy pozbyć się problemu z przetłuszczającymi włosami, konieczne jest zainwestowanie w odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim warto jest szukać szamponów o specjalnej formule, która przeznaczona jest dla tego typu problemu. Wybierajmy te, które mają naturalny skład, bez dodatku olejów lub substancji matujących. Szampony z zawartością składników, takich jak wyciąg z pokrzywy, mięty pieprzowej, cytryny lub herbaty zielonej mogą być korzystne dla regulacji produkcji sebum. Wiele ciekawych produktów tego typu można zobaczyć na stronie internetowej: https://www.izielnik.pl/naturalne-szampony-do-wlosow.

Czasami przetłuszczające się włosy idą w parze z problemem łupieżu. Szampony przeciwłupieżowe mogą pomóc w kontrolowaniu wydzielania sebum na skórze głowy, dzięki czemu łatwiej pozbędziemy się także problemów skórnych. Lepiej jest również unikać produktów o ciężkich i tłustych formułach, które mogą obciążać włosy i skórę głowy. Lepiej wybierać te, które nie zatykają porów i nie przyczyniają się do nadprodukcji sebum.

W przypadku przetłuszczających się kosmyków unikajmy stosowania ciężkich odżywek i balsamów, ponieważ bardzo często tylko pogarszają sprawę. Jeśli chcemy stosować odżywki, aby poprawić wygląd kosmyków, lepiej aplikować je tylko na końcówki włosów, omijając skórę głowy. Warto jednak zainwestować w delikatne peelingi, które będą oczyszczać włosy z pozostałości innych produktów stylizacyjnych, a także odblokują pory, które często prowokują nadmierną ilość sebum.

Udostępnij