makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Makijaż

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Pasowanie barwy włosów do koloru oczu jest bardzo istotne. Dopasowana fryzura pięknie podkreśli oczy i nada im niesamowitego wyglądu. Jaki kolor włosów do zielonych oczu, a jaki do niebieskich i piwnych, sprawdzi się najlepiej?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaki kolor włosów do zielonych oczu sprawdzi się najlepiej
  • jaki kolor włosów do niebieskich oczu będzie pasował
  • jaki kolor włosów do piwnych oczu pasuje najbardziej

Zobacz także: Typy kolorystyczne — poznaj swoje kolory!

Kolor włosów do zielonych oczu

Wiele osób zastanawia się, jaki kolor włosów do zielonych oczu jest najlepszy. Okazuje się, że specjaliści zalecają postawić na rudy. Bardzo istotne jest jednak zwrócenie uwagi na typ karnacji, ponieważ może być ciepły bądź zimny. Ten pierwszy w przypadku zielonych oczu idealnie dopasować do złocistego odcienia rudego. Można też postawić na ciepły kasztan oraz mahoń. Natomiast zimne karnacje powinny pasować do chłodnego odcienia rudego, burgundu, bordo, a także mahoniu. Warto jednak wiedzieć, że rudości to nie jedyne kolory, które powinny pasować zielonookim. Okazuje się, że świetnie powinien sprawdzić się też brąz. Jeżeli ma się ciepłą karnację, najlepiej postawić na ciepłe odcienie brązu w złocistej tonacji, a u kobiet z zimną karnacją najlepiej wyglądają głębokie odcienie brązu. Można postawić na przykład na gorzką czekoladę, głęboki czekoladowy, a także ciemny brąz. Jeżeli mowa o odważnych paniach, którym marzy się bardziej szalony kolor włosów do zielonych oczu, specjaliści polecają eksperymentować z różowymi, a dodatkowo fioletowymi odcieniami.

Niebieskie oczy — jaki kolor włosów?

Sporo osób zastanawia się, jaki kolor włosów do niebieskich oczu najlepiej wybrać. Warto postawić na chłodne odcienie blondu, które świetnie pasują do porcelanowej, delikatnej cery. Co więcej, niebieskie oczy oraz jasna karnacja bardzo dobrze współgra z platynowym blondem. Warto też postawić na nieco ciemniejsze blondy, które powinny zaakcentować barwę oka. Nie każdy wie o tym, że brąz jest również dobrym wyborem do niebieskich oczu, lecz trzeba pamiętać, żeby był w chłodniejszym odcieniu, np. popielaty lub rudy. Co więcej, ogniste odcienie rudości też są idealne. Dzięki nim można świetnie podkreślić niebieski kolor oczu. Specjaliści nie polecają łączyć niebieskich oczu oraz jasnej karnacji z ciepłymi odcieniami blondu, czyli bursztynowym bądź miodowym.

jaki kolor włosów do niebieskich oczu

Jaki kolor włosów do piwnych oczu?

Jak się okazuje, piwne oczy najlepiej prezentują się w połączeniu z głęboką, ciepłą barwą włosów. Bardzo popularnym rozwiązaniem pośród posiadaczek takich tęczówek jest obecnie tak zwany bronde. Mowa tutaj o pograniczu blondu z brązem. W praktyce jest tak, że pasma o jaśniejszych refleksach przywodzą na myśl słoneczne dni oraz idealnie komponują się z piwnym okiem. Co więcej, do bursztynowych oczu można też wybrać jak najbardziej podobny do nich kolor na swej głowie. Okazuje się, że odcień włosów dobrany do tęczówki powinien podkreślać nie tylko jej barwę, ale też odcień skóry. Dlatego dobrze wiedzieć, na jaki zdecydować się odcień włosów. Trzeba wiedzieć o tym, że kobiety piwnookie o chłodniejszym typie urody, z zimnym bądź szarym blondem powinny wyglądać idealnie. Natomiast w przypadku oliwkowych tonów na skórze najlepiej postawić na zimny, ciemny brąz. Wiele kobiet decyduje się również na intensywniejszą czerń, która też powinna się dobrze sprawdzić.

Zobacz także: Jak wykonać subtelny makijaż dzienny?

Udostępnij