makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Makijaż

Sprawdzony mocny makijaż

Sprawdzony mocny makijaż

Wykonanie makijażu wieczorowego nie jest trudnym zadaniem, lecz wiele kobiet nie wie, jak się do tego zabrać. Istotna jest wiedza oraz dobranie właściwych kosmetyków. Warto wiedzieć, jak powinien wyglądać mocny makijaż wieczorowy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czego potrzebujesz do wykonania mocnego makijażu
  • jak się przygotować do wykonania mocnego makijażu
  • jak wykonać mocny makijaż wieczorowy

Zobacz także: Jak wykonać subtelny makijaż dzienny?

Czy damy radę sami zrobić mocny makijaż?

Sporo pań chce dowiedzieć się, jak zrobić makijaż wieczorowy. Celem jest stworzenie nieskazitelnego make-upu, którego podkreśli atuty kobiety oraz idealnie współgra z elegancką kreacją. Możliwości obecnie jest dość sporo. Warto na samym początku zauważyć, że makijaż wieczorowy to makijaż okolicznościowy, który wykonywane jest na specjalne okazje. Przede wszystkim jest on zdecydowanie bardziej wyrazisty niż standardowy makijaż dzienny. Okazuje się, że do jego wykonania stosowane są ciemniejsze niż zwykle podkłady. Nie można zapomnieć o nasyconych cieniach oraz kosmetykach, które dają efekt blasku. Istotny jest też zakup brokatu. Ponadto znaczenie ma też mocne oraz wyraziste podkreślenie rzęs, co pozwoli nadać głębi spojrzeniu, a jest to priorytet wielu kobiet. Bardzo dużo pań przed wielkim wyjściem decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalisty, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, żeby makijaż wieczorowy został wykonany samodzielnie w zaciszu domowym. Istotne będzie do tego celu dobranie dobrze oświetlonego miejsca. Należy też zgromadzić wszystkie potrzebne kosmetyki. Kreację trzeba też przygotować wcześniej, żeby nic nie rozpraszało uwagi.

Jak się do tego przygotować?

Sporo kobiet nie wie, co jest wymagane, żeby zrobić mocny makijaż wieczorowy. W swojej kosmetyczne najlepiej mieć do tego calu bazę pod podkład, korektor do twarzy, podkład, puder, czarną kredkę bądź eyeliner, a także róż do policzków. Nie można też zapomnieć o pomadce do ust, perłowym cieniu do powiek oraz o tuszu do rzęs. Ciężko będzie stworzyć idealny makijaż bez dokładnego przygotowania skóry. Okazuje się, że pierwsze kroki najlepiej zrobić dzień wcześniej. Dobrym pomysłem będzie zaczęcie od peelingu twarzy, a kolejno należy nałożyć nawilżającą maseczkę. Dobrze będzie też się wyspać. Istotne jest to, że przed wielkim wyjściem warto zastosować się do paru podstawowych wskazówek stylistów. Dzięki temu można mieć pewność, że makijaż utrzyma się tak długo, jak będzie to konieczne.

mocny makijaż wieczorowy

Jak zrobić mocny makijaż wieczorowy

Żeby wykonać dobry makijaż wieczorowy, trzeba przetrzeć twarz specjalnym płynem micelarnym. Do tego należy nawilżyć skórę twarzy kremem, nie pomijając przy tym okolic oczu. Kolejno należy nałożyć bazę rozświetlającą na twarz oraz na szyję. Warto też zastosować korektor, żeby zatuszować ewentualne niedoskonałości. Następnie należy nałożyć podkład, a za pomocą klasycznego pędzla nałożyć puder. Natomiast przed nałożeniem kosmetyków kolorowych warto odczekać chwilę, żeby płyn micelarny oraz krem mogły się dobrze wchłonąć. Do nakładania kosmetyków najlepiej zastosować pędzle do makijażu. Jeżeli do tej pory się tego nie robiło, efekty mogą mile zaskoczyć. Warto wypróbować ręcznie robione pędzle sprawdzonych marek.

Zobacz także: 5 sposobów na lekki wakacyjny makijaż

Udostępnij