makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

KobietaLifestyle

Jakie są ćwiczenia w domu bez sprzętu?

Jakie są ćwiczenia w domu bez sprzętu?

Nie dla każdej osoby siłownia jest osiągalna. Dlatego wiele osób zastanawia się, jakie ćwiczenia w domu bez sprzętu są dobre. Nierzadko dbającym o swoją kondycję fizyczną pozostaje tylko domowe zacisze. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób wykonywać proste oraz bezpieczne ćwiczenia w swoim domu bądź mieszkaniu. Domowa siłownia często okazuje się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza w przypadku, gdy postawimy na ogólnorozwojowe ćwiczenia fizyczne.

Domowa siłownia – jak powinna wyglądać?

Jeżeli chcemy stworzyć domową siłownię, warto zakupić matę do ćwiczeń oraz ciężarki. Dzięki temu można wykonać parę dodatkowych ćwiczeń. Oczywiście mogą wystarczyć tylko ćwiczenia wykorzystujące własną masę ciała, jednakże dodatkowe hantle zawsze są wskazane. Warto zaznaczyć, że pakiet ćwiczeń w mieszkaniu dla kobiet powinien wzmocnić, a także ujędrnić wszystkie partie mięśni, które są strategiczne dla każdej pani. Warto zaznaczyć, że każdy trening ciała powinien zostać poprzedzony solidną rozgrzewką. Dlatego dobrym pomysłem jest krążenie kolejno karku, ramion, nadgarstków, bioder, kostek, a także kolan. Dobrze też dodać kilkuminutowy trucht w miejscu. Bardzo wskazane jest podnoszenie tułowia. Jest to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń w domu na plecy. Jest to świetne ćwiczenie nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Żeby je odpowiednio przeprowadzić, trzeba położyć się z rękami wyciągniętymi ponad głowę. Kolejno czoło trzeba trzymać ponad podłożem, natomiast pępek musimy podciągać jak najbliżej kręgosłupa. Następnym etapem jest uniesienie nogi oraz rąk wraz z tułowiem oraz przytrzymanie takowej pozycji przez dwie bądź trzy sekundy. Na końcu trzeba powrócić do pozycji wyjściowej i powtarzać takie ćwiczenie co najmniej dwadzieścia razy. Jest to bardzo fajne ćwiczenie.

Ćwiczenia w domu bez sprzętu

W domu warto też stosować pompki przy ścianie. Są to ćwiczenia domowe, które pozwolą wyrzeźbić ramiona. Ponadto są bardzo proste i nie wymagają od nas kupowania sprzętu. Nie trzeba też do tego mieć sporej przestrzeni. Żeby przeprowadzić to ćwiczenie, musimy stanąć przodem do ściany na odległość co najmniej jednego kroku. Kolejno trzeba oprzeć się na całych dłoniach. Nasze ramiona powinny być zgięte, a bicepsy napięte. Żeby wykonać skutecznie to ćwiczenie musimy napierać bardzo powoli na ścianę całym swoim ciężarem zginając, a kolejno prostując ramiona. Takowe ćwiczenie trzeba powtórzyć piętnaście razy.

Jak ćwiczyć w domu?

Bardzo popularne są także przysiady. Są to idealne ćwiczenia na brzuch, uda oraz pośladki. Dzięki nim można wyrzeźbić partie mięśni strategicznych dla pań. To także świetne ćwiczenie dla panów. Aby wykonać przysiady w poprawnej formie, trzeba pamiętać o rozstawieniu stóp na szerokość ramion. Trzeba też wyprostować plecy oraz napiąć brzuch. Dzięki temu można ujędrnić uda oraz pośladki. W takowym ćwiczeniu stopy powinny w pełni stać na ziemi. Jest to bardzo proste ćwiczenie, które należy wykonywać co najmniej dwadzieścia razy.

Udostępnij