makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Makijaż

Jakie kosmetyki przeciwsłoneczne wybrać?

Jakie kosmetyki przeciwsłoneczne wybrać?

Kosmetyki przeciwsłoneczne stale zyskują na popularności. Co ciekawe nie tylko latem! Jak udowodnili naukowcy, szkodliwe promienie słoneczne źle wpływają na naszą skórę także zimą. Stąd tak duża ich popularność, ponieważ ludzie zaczęli dbać o odpowiednią ochronę swojej skóry przed słońcem przez okrągły rok. Czy wiemy jednak, jakie kosmetyki przeciwsłoneczne stosować, aby efekty były takie, jak oczekujemy? Ten artykuł z pewnością rozwieje nie jedne wątpliwości dotyczące odpowiedniej pielęgnacji. 

Produkty przeciwsłoneczne do ciała

Kosmetyki przeciwsłoneczne kojarzą się przede wszystkim z wakacjami. To właśnie podczas nich szczególnie na plaży każdy pokrywa swoją skórę warstwą ochronną. Taką praktykę należy jednak stosować nie tylko w takich przypadkach, ale także na co dzień nawet podczas zwykłego wyjścia do miasta. Promienie słoneczne docierają do nas ciągle i musimy być na to przygotowani. W celu odpowiedniego zabezpieczenia skóry powinniśmy stosować najlepsze filtry spf do ciała, które zapewnią nam wysoką i skuteczną ochronę. 

Zastanawiasz się więc jaki faktor przeciwsłoneczny wybrać nim wyjdziesz na słońce? Śpieszymy z odpowiedzią! Osoby posiadające bardzo jasną karnację powinny zabezpieczyć się wysokim filtrem najlepiej powyżej minimalnego 30. Wysoka ochrona sprawi, że ich skóra po kontakcie ze słońcem nie będzie w odcieniu czerwieni. Osoby posiadające ciemniejszą karnację nie muszą stosować aż tak wysokich filtrów. Skóra takich ludzi zawiera więcej melaniny, która jest naturalnie występującym pigmentem. Dla większości na co dzień wystarczy stosować filtr 10-15 SPF. Bardzo dobrze sprawdzają się także różnego rodzaju mgiełki do ciała, które nie mają lepkiej konsystencji i nie plamią ubrań. 

Produkty przeciwsłoneczne do twarzy

Ludzie bardzo często zapominają o tym, że pielęgnacja ciała różni się od pielęgnacji twarzy. Właśnie o nią trzeba szczególnie zadbać. Produkty przeciwsłoneczne do twarzy mają między innymi zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i pojawianiu się pierwszych zmarszczek. Odpowiednie filtry spf do twarzy to te, które mają bardzo wysoką ochronę. Mówimy tu o filtrze 50 SPF. Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa, dlatego należy wybierać preparaty, które nie będą wywoływać podrażnień i niepożądanych reakcji alergicznych. 

Jak działają kosmetyki przeciwsłoneczne?

Najlepsze kosmetyki przeciwsłoneczne to te, które zawierają w sobie odpowiednie filtry fizyczne lub chemiczne. Od tego zależy też ich działanie. Filtry chemiczne pochłaniają szkodliwe promienie UV, dając po prostu uczucie ciepła. Filtry fizyczne natomiast posiadają w sobie dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Składniki te na skórze tworzą niewidoczny film działający ochronnie, który odbija i rozprasza promienie słoneczne. Uznaje się, że filtry fizyczne są bezpieczniejsze dla człowieka, ponieważ w żadnym momencie nie wchodzą z nią w reakcję co skutkuje też brakiem jakichkolwiek podrażnień lub reakcji wywołanych alergią. 

Niezależnie od pory roku należy pamiętać o tym, że kremy z filtrem są niezbędne do zachowania naszej skóry w zdrowiu. Wybieraj tylko sprawdzone i renomowane marki kosmetyczne, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że jesteś zawsze zabezpieczony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Udostępnij