makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Lifestyle

Olej zimnotłoczony z pestek moreli i jego zastosowanie

Olej zimnotłoczony z pestek moreli i jego zastosowanie

O dobroczynnym działaniu olejów tłoczonych na zimno mówi się ostatnimi czasy coraz więcej. Jednym z tych, którego właściwości zasługują na szczególne docenienie jest olej z pestek moreli. Zanim jednak postanowimy po niego sięgnąć, dobrze byłoby poznać szereg jego dobroczynnych właściwości. Koniecznie powinniśmy też dowiedzieć się, w jaki sposób należy go stosować, aby uzyskać pożądane rezultaty. 

Co zawiera olej z pestek moreli?

Olej z pestek moreli wyróżnia się przede wszystkim wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mowa tu w dużej mierze o kwasach oleinowym oraz linolowym. W produkcie tym nie brakuje również tokoferoli, czyli witaminy E. Znajdują się w nim także niewielkie ilości witaminy B17. Olej zimnotłoczony z pestek moreli charakteryzuje się pięknym, złocistym kolorem oraz smakiem, który przypomina nieco migdały. Ze względu na atrakcyjne walory smakowe, większość osób nie ma problemu z systematycznym sięganiem po wspomniany specyfik. Należy poszukiwać go przede wszystkim w sklepie ze zdrową żywnością, zarówno stacjonarnie, jak i drogą internetową. 

Z jakich właściwości słynie zimnotłoczony olej z pestek moreli?

Olejowi zimnotłoczonemu z pestek moreli nie sposób odmówić pozytywnego wpływu na nasz organizm. Przede wszystkim, w niezwykle korzystny sposób oddziałuje on na nasz układ sercowo-naczyniowy. Odgrywa więc kluczową rolę w profilaktyce takich schorzeń jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Olej z pestek moreli działa również silnie antyoksydacyjnie. Wspomaga zatem walkę z wolnymi rodnikami, przyczyniającymi się do powstawania wielu niebezpiecznych schorzeń. Specyfik ten wykazuje także właściwości obniżające poziom tak zwanego złego cholesterolu. Na uwagę zasługuje również jego działanie przeciwnowotworowe. W dużej mierze odpowiada za to zawarta w nim amigdalina. Olej z pestek moreli tłoczony na zimno pozytywnie wpływa również na stan skóry, włosów oraz paznokci. Można przypisać mu także działanie zwiększające naturalną odporność naszego organizmu. Dzięki niemu możemy zatem zmniejszyć częstotliwość infekcji górnych dróg oddechowych, na które zapadamy w ciągu roku. 

Jakie zastosowanie znajduje olej z pestek morelowych?

Olej z pestek moreli tłoczony na zimno znajduje zastosowanie zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jeśli chcemy wykorzystać go w swojej kuchni, pamiętajmy jednak o tym, by nie przekraczać ilości dwóch łyżek dziennie. Olej morelowy można z powodzeniem wykorzystać jako dressing do sałatek, zarówno owocowych, jak i warzywnych. Będzie doskonale komponował się z miodem, sokiem z cytryny i musztardą. Niestety, nie wszyscy mogą cieszyć się z pozytywnych właściwości oleju z pestek moreli. Muszą uważać na niego przedstawicielki płci pięknej, które spodziewają się narodzin dziecka. Przeciwwskazaniem do spożywania tego specyfiku będzie także nadwrażliwość na niego. 

Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby olej z pestek moreli tłoczony na zimno wykorzystać również w pielęgnacji swojej skóry. Można nanosić go na skórę twarzy, jak i całego ciała. Ważne jest to, aby została ona wstępnie oczyszczona przed użyciem oleju. Najlepiej zatem wmasować go w nią po zażyciu kąpieli bądź po wzięciu prysznica. Zimnotłoczony olejek z pestek moreli można będzie też dodawać do maseczek do twarzy. Doskonale nawilży cerę suchą, odwodnioną i wymagającą regeneracji. Warto stosować go systematycznie, aby można było cieszyć się pełnią jego dobroczynnych właściwości. 

Udostępnij