makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Lifestyle

Kupujemy filtry do oczyszczaczy powietrza

Kupujemy filtry do oczyszczaczy powietrza

Od kilku ostatnich lat coraz więcej osób zauważa stopniowo pogarszającą się jakość powietrza w Polsce. Unoszący się, szczególnie w czasie jesieni i zimy, smog powoduje, że oddychanie takim powietrzem staje się bardzo niebezpieczne. Nic więc dziwnego, że bardzo często Polacy kupują do swoich mieszkań specjalne urządzenia, które poprawiają im jakość powietrza. Co jednak bardzo ważne, wiele osób zapomina, że o takie oczyszczacze trzeba dbać i wymieniać w nich filtry.

Dlaczego smog jest niebezpieczny?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak często powinno się kupować filtry do oczyszczaczy powietrza i na co zwracać podczas takiego zakupu uwagę, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu posiadanie takiego urządzenia jest ważne. Wiedzieć bowiem trzeba, że nie jest to tani sprzęt i potrafi kosztować nawet około tysiąca złotych.
Choć smog może wydawać się niegroźny, to jednak stanowi śmiertelne zagrożenie dla każdego człowieka. Zanieczyszczenia unoszące się w powietrze mają niezwykle szeroki zakres skutków ubocznych na ciało. Już po kilku dniach oddychania takim powietrzem ludzie zaczynają czuć się ospale, bolą ich głowy czy też zaczyna ich drapać gardło. Długotrwałe oddychanie takim zanieczyszczonym powietrzem może doprowadzić do wielu poważnych chorób. Wymienić tu trzeba przykładowo nadciśnienie, choroby serca, a nawet nowotwory płuc.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Jak więc widać zagrożenie ze strony smogu jest naprawdę bardzo poważne. Z tego też powodu wiele osób stara się ratować i kupuje sobie specjalne maseczki antysmogowe, które filtrują zanieczyszczenia i zabezpieczają płuca przed dostaniem się do nich zanieczyszczeń.
Jak jednak można ochronić się w warunkach domowych? Przecież nie można cały czas siedzieć w maseczce. Żeby zadbać o dobrej jakości powietrze w domu, stosuje się specjalny oczyszczacz powietrza. Jego zasada działania jest dość prosta, a ogranicza się po prostu do zasysania powietrza obecnego w pomieszczeniu, przepuszczaniu go przez specjalny filtr i wypuszczeniu czystego z drugiej strony maszyny. Wysokiej jakości oczyszczacze są w stanie zapewnić całkowicie zdrowe i zupełnie wolne od zagrożenia powietrze.

Co trzeba wiedzieć o wymianie filtra w oczyszczaczu powietrza?

Jak jednak można się bez trudu domyślić, taki oczyszczacz nie może pracować bez przerwy. Po pewnym czasie ilość zanieczyszczeń, która została zatrzymana na filtrze, staje się tak duża, że nie może on ich więcej przyjąć. W takiej sytuacji konieczne staje się wymienienie filtra na zupełnie nowy.
Na co trzeba zwracać uwagę, gdy będzie się kupowało nowy filtr do oczyszczacza powietrza? W tym celu przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, żeby pasował on do posiadanego sprzętu. Producenci stosują nie tylko różne kształty, lecz również rozmiary. Co więcej, warto zwracać uwagę na jakość filtra. Jak się bowiem okazuje, na rynku spotkać się można z filtrami, które zatrzymywać będą jedynie te największe zanieczyszczenia, a inne będą pozostawiały. Dobrze jest więc nieco dopłacić do wysokiej jakości produktu, który będzie w stanie oczyszczać powietrze nawet z alergenów czy też przykrego zapachu pochodzącego od papierosów.

Udostępnij