Pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Przez cały rok należy używać kremy z filtrem UV. W zimie ogromne znaczenie ma ochrona skóry przez mrozem. Szczególnie trudne jest dbanie o cerę suchą, wrażliwą, atopową oraz trądzikową. Wymaga ona stosowania kosmetyków z naturalnym składem. Warto regularnie sięgać po peeling. Wiele osób stawia sobie pytanie, co pomaga na pomarańczową skórkę oraz rozstępy.
Jak zadbać o cerę latem i zimą?
W lecie powinniśmy używać kremy z wysokim filtrem UV – zwłaszcza osoby z jasną cerą oraz dzieci. Jeśli na naszej twarzy pojawią się plamki starcze, warto sięgnąć po kremy rozjaśniające do twarzy lub domowe metody tj. sok z cytryny oraz toniki z octu jabłkowego. Niewiele osób wie, że ocet jabłkowy pomaga również na pojawiające się brodawki. Należy pamiętać o tym, aby rozcieńczać go wodą. Pielęgnacja skóry po wakacjach wymaga peelingu oraz odżywienia. Po usunięciu zbędnego naskórka kosmetyki będą lepiej się wchłaniały oraz doskonale odżywią sfatygowaną skórę. W mroźne dni zimowy krem ochronny to must have. Uchroni on cerę przed szkodliwym działaniem mrozu. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na twarz oraz dłonie. Pomocne mogą okazać się ciepłe rękawiczki.
Pielęgnacja wymagającej skóry twarzy – trądzik, skóra atopowa, zmarszczki
W przypadku problematycznej skóry twarzy dotkniętej dolegliwościami takimi jak trądzik oraz atopowe zapalenie skóry, warto sięgnąć po naturalne kosmetyki. Produkty zawierające olejki eteryczne często posiadają właściwości antyseptyczne. Mogą to być następujące składniki:
- olej cynamonowy – natłuszcza, nawilża, redukuje stany zapalne (idealny dla cery trądzikowej), redukuje cellulit oraz rozstępy;
- olejek z drzewa herbacianego – posiada właściwości antyseptyczne. Możemy go spotkać w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów, skóry twarzy oraz stóp. Poradzi sobie z łupieżem, trądzikiem, opryszczką oraz grzybicą;
- aleos – łagodzi podrażnienia, odżywia oraz nawilża skórę.
Produkty zawierające powyższe składniki mają działanie przeciwzapalne. Znajdziemy je w sklepach z naturalnymi kosmetykami.
Pielęgnacja ciała – cellulit (skórka pomarańczowa) oraz rozstępy
Gwałtowny wzrost, otyłość oraz ciąża mogą stać się przyczyną rozstępów. Skóra nie wygląda wówczas estetycznie. Jak skutecznie zapobiegać powstawaniu rozstępów? Warto podczas masażu korzystać z olejków. Niezwykle skuteczny jest wspomniany wyżej olej cynamonowy. Pomaga on również na cellulit.
Skórka pomarańczowa dotyka wielu kobiet – także szczupłych. Pielęgnacja skóry dotkniętej cellulitem wymaga wykonywania następujących czynności:
- stosowanie kosmetyków do codziennej pielęgnacji ciała (peeling, kremy oraz żele do skóry zawierające olejki eteryczne);
- naprzemienne polewanie skóry ciepłą oraz zimną wodą;
- ćwiczenia (energiczne spacery, bieganie czy pływanie);
- przyjmowanie wystarczającej ilości płynów (najlepiej wody);
- rzucenie nałogów (papierosy oraz alkohol).
Właściwa pielęgnacja ciała wymaga od nas regularnego złuszczania naskórka oraz używania dobrej jakości kremów nawilżających i odżywiających skórę. Warto sięgać po sprawdzone produkty – najlepiej z naturalnym składem. Pomocna może być konsultacja z kosmetologiem lub dermatologiem. Specjalista może mam doradzić, jakie kosmetyki będą dla nas najlepsze. Ich skład ma bowiem ogromne znaczenie.