makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Poradnik

Feed na instagramie – zadbaj o lepsze zasięgi!

Feed na instagramie – zadbaj o lepsze zasięgi!

Nie ma co ukrywać, że żyjemy w dobie szybko rozwijającej się technologii, a Social Media to rzecz, bez której ciężko wyobrazić sobie obecne życie. Każdego dnia miliony użytkowników korzysta z Instagrama, a ten artykuł poświęcony jest takiemu zagadnieniu, jak feed na Instagramie.

Czym jest feed oraz dlaczego warto zadbać o spójną siatkę zdjęć? Miejmy nadzieję, że porady i wskazówki zawarte w tym temacie pomogą w uzyskaniu większych zasięgów.

Układ zdjęć na Instagramie

Spośród wszystkich użytkowników tej platformy można wyróżnić osoby, które nie bardzo przywiązują uwagę do tego jak wygląda ich siatka zdjęć i jest to po prostu zlepek losowych sytuacji, natomiast można znaleźć też użytkowników, dla których tego typu rzeczy są pierwszorzędne i prowadzenie profilu traktują poważnie. Feed na Instagramie w wolnym tłumaczeniu to nic innego, jak wizualna szachownica zdjęć i filmów, która jest widoczna po wejściu na profil. Dopasowanie takiej siatki w prawidłowy sposób pozwala na poprawienie zasięgów, zdobywania większej ilości polubień oraz wyświetleń. W szybki i prosty sposób można wyróżnić kilka rzeczy, które wpływają na poprawienie tego rodzaju statystyk.

Większa widoczność na Insta – jak to zrobić?

Do głównych rzeczy, które sprawiają, że profil instagramowy staje się bardziej atrakcyjny, jest wysoka jakość zdjęć i materiałów video. Całe szczęście dostępnych jest wiele aplikacji, które dzięki swoim funkcjom obróbki i nakładania filtrów pozwalają na publikację treści wysokiej jakości. Do takich programów można zaliczyć: PicsArt, Adobe Lightroom (oczywiście wersja mobile), VSCO i kilka innych.

Kolejnym krokiem, który przybliża profil do zwiększenia zasięgów to zadbanie o content. Zdjęcia i prezentowane treści powinny być nie tylko ładne, ale również ciekawe. Kolejne zdjęcia zwierzęcia lub jedzenia mogą nie okazać się wystarczające, gdyż można ich znaleźć naprawdę dużo. Zdjęcia muszą wyróżniać się czymś specyficznym, żeby przyciągnęły odpowiednią uwagę.

W projektowaniu feedu na Instagramie niezbędny jest plan. Warto sobie zaplanować, jak cały ten proces ma wyglądać od początku do końca i konsekwentnie go realizować. Istnieją aplikacje takie jak PREVIEW lub ostatnio popularny UNUM – nie wymagają one specjalistycznej wiedzy do obsługi i są na tyle intuicyjne, że każdy się w tym połapie. Dobry plan, dobra jakość zdjęć i video połączonych z ciekawym contentem to czynniki, które znacznie wpływają na zwiększenie popularności na Instagramie.

Udostępnij