makeup-trendy.pl

Blog tematyczny lifestyle dla kobiet

Poradnik

Czym charakteryzuje się styl biznesowy?

Czym charakteryzuje się styl biznesowy?

Styl biznesowy potrafi w świetny sposób oddać profesjonalizm i powagę stanowiska, jakie zajmujemy. Stylizacje w stylu biznesowym wymagane są na określonych stanowiskach, podczas służbowych spotkań czy eventów. Jego zasady kierowane są obowiązującym dress code’m, prostym szykiem oraz wysokiej klasy elegancją. Styl biznesowy i jego elementy możemy również spokojnie stosować na co dzień, komponując kobiece i modne stroje. Czym charakteryzuje się styl biznesowy? Poznaj jego najważniejsze elementy, rodzaje i zasady.

Cechy charakterystyczne stylu biznesowego – poznaj jego zasady

Wśród wielu odmian indywidualnego stylu dostrzegamy ogromną różnorodność stylizacyjną. Od streetwearowego i sportowego, poprzez paryski czy glamour, aż na biznesowym i eleganckim kończąc – każdy styl posiada swoje unikalne cechy, określające sposób ubierania się, charakter czy okazję. Styl biznesowy jest bardzo elegancki, szykowny i profesjonalny. Jego cechy opierają się na materiałach wysokiej jakości, takich jak bawełna, len czy wełna, oraz wysokiej klasy wykonaniu. Ubrania w stylu biznesowym muszą być odpowiednio dopasowane, pozbawione zbędnych dodatków czy nadruków. Kolorystyka profesjonalnego stylu biznesowego opiewa w neutralne barwy, takie jak biel, czerń, szarości, granat czy błękit. W wariancie miejskim i casualowym stylu biznesowego dopuszczalne są barwy czerwieni, musztardowe, bordo czy róż. Ubrania powinny idealnie ze sobą współgrać, nie naruszając oficjalnego charakteru looku. Wśród podstawowych elementów ubrań biznesowych rozróżniamy garsonki, chinosy, koszule, marynarki i żakiety. W zależności od okazji, na którą szykujemy look w stylu biznesowym, dopuszczalne są różne dodatkowe elementy garderoby, oraz rodzaj obuwia.

Elegancja i profesjonalizm, czyli jak stworzyć look w stylu biznesowym?

Styl biznesowy obowiązuje wszystkich pracowników w sektorach finansowych, administracyjnych, bankowych czy politycznych, oraz dyrektorów i prezesów. Jest to bardzo profesjonalny i konserwatywny look. Business formal stworzymy, łącząc ze sobą spódnicę ołówkową, bądź spodnie i żakiet, albo sukienkę i żakiet. Należy dopasować do siebie obie części garderoby pod względem kolorystycznym. Po żakiet należy ubrać elegancką koszulę z małym dekoltem, a jej kolorystyka powinna być jednolita (ewentualnie drobne prążki czy paski). Długość spódnicy i sukienki musi być do kolan albo kończyć się tuż przed nim. Obuwie musi być zakryte i posiadać obcas do 7 cm. Torebka w stylu minimalistycznym, drobna biżuteria i transparenty makijaż dopełnią stylizację. Business casual i smart casual pozwalają na dodanie więcej swobody. Nadal obowiązują ogólne zasady, co do schludności stroju, jednak poszerza się wariant kolorystyczny, dodatki i ozdoby. Możemy dobrać rozpinane sweterki czy wzorzyste koszule oraz nieco zwiewniejsze sukienki. Idealne modele możemy odnaleźć w ofercie TATUUM na https://www.tatuum.com/ona/ubrania/sukienki/sukienki-eleganckie. W stylu smart casual wolno już wprowadzić więcej swobody i pokusić się np. o szmizjerkę – modną i wygodną sukienkę damską.

Udostępnij