"Matrony, Caryce, Księżniczki"

 

 

O WYSTAWIE

Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji fotografii i wizażu. Takie spotkanie musiało zaowocować bliższą współpracą. "##BEAUTY2" w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmianą Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, że trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane "Matrony, Caryce, Księżniczki" intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami.

Nieprzypadkowo został użyty znak ##, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń.

##BEAUTY2 to kontynuacja projektu "##BEAUTY" prezentowanego w 2016r.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy również fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach z używaną odzieżą.

 

AUTORZY

Marta Kwolek

Dyplomowany Mistrz Wizażu, trener profesjonalnych technik makijażu.

Będąc przez ponad 20 lat urzędnikiem państwowym, w wyniku życiowego „remanentu po 40ce”, postawiła wszystko na jedną kartę i rozpoczęła realizować swoje marzenia. Zawodowe szlify zdobywała w Warszawie, kończąc Warszawską Akademię Wizerunku oraz Pro Make up Academy. Tam też pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych. Ukończyła również szkolenie w Akademii Couleur Caramel w Paryżu.

Ponadto ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń, szkoląc się m.in. u światowej sławy wizażystów, takich jak Dawid Molina, Karla Powell oraz Fabienne Rea. Prowadzi Studio Makijażu Profesjonalnego, specjalizując się w makijażach ślubnych i artystycznych. Współpracuje również z ogólnopolskimi magazynami branżowymi, gdzie cyklicznie publikuje swoje prace. Jest współautorką fotograficznej wystawy ##BEAUTY, przy której pracowała jako wizażystka i stylistka.

Wystawa – obecnie już o zasięgu międzynarodowym „gościła” w wielu znakomitych miejscach, m. in. w galerii Nierzeczywista w Rzeszowie, w Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, w zamku Dubiecko oraz na Słowacji. Fantazyjne nakrycia głowy, które tworzy z pasji i dla relaksu, zostały docenione przez międzynarodowe jury, które przyznało jej II miejsce w konkursie Carpatian Art of Fashion 2017.

Podczas Kongresu Przyszłości Branży Beauty 2018 w Warszawie jej studio makijażu znalazło się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu i otrzymało certyfikat „Salon najbardziej dla klienta”. Kolejne nagrody w 2018 to I miejsce w kategorii „Orły kosmetyki” oraz nagroda „Najlepszy Profesjonalista w Branży Ślubnej” w kategoriimakijaż w plebiscycie Zankyou International Wedding Awards 2018.

Współorganizatorka i prelegentka Konferencji Zdrowia i Urody 2017, Kongresu Kobiet w G2A Arena oraz cyklicznych Śniadań Biznesowych dla Kobiet w hotelu Hilton Garden Inn oraz wielu innych.

www.martakwolek.pl www.facebook.com/MartaKwolekMakeupart

Mariusz Baran

Nauczyciel z zawodu, informatyk, szkoleniowiec i wykładowca fotografii reklamowej. Fotografuje od lat, nie przypuszczał, że ta dziedzina zawładnie sporą częścią jego życia. Najlepiej czuje się w studio fotograficznym. Tam odnajduje spełnienie swojej pasji. Interesuje się głownie portretem, fotografiami beauty i mody. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą w głąb samego siebie. Prace, które tworzy pokazują świat fotomodelingu nie tylko jako komercja i reklama, ale również Sztuka. Fotografując, wyznaje zasadę, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek.

Od 2008r. związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, wielokrotnie był jurorem konkursów fotograficznych organizowanych dla młodzieży i dorosłych. Fotografował do kampanii reklamowych, jest autorem fotografii do ogólnopolskich czasopism. W swojej artystycznej drodze kieruje się mottem: "fotografie należy czytać, a nie oglądać".

www.mbfotografia.pl

www.facebook.com/mariuszbaranphotography

Opis luźny:

Pomysł stworzenia własnych stylizacji do zdjęć powstał jesienią 2015r. Materiały użyte do ich wykonania zostały „wyszperane” w sklepach z używaną odzieżą. Praca nad pierwszą częścią wystawy trwała 12 miesięcy. Zazwyczaj najpierw robiłam stylizację, następnie poszukiwałam (najczęściej przez FB) odpowiedniej typem urody modelki. Umawiałyśmy się, wykonywałam jej makijaż i udawałyśmy się do studia fotograficznego. Tam składałam stylizację do sesji i Mariusz robił zdjęcia.

Inspiracje do stylizacji czerpałam głównie z Internetu. Było to wiele źródeł, m.in.: malarstwo rosyjskie z całym bogactwem kokoszników, kultura biskiego i dalekiego wschodu, pokazy mody projektantów Dolce & Gabbany oraz prace fotografów w klimacie fantasy (Agnieszka Lorek, Kirsty Mitchell). Inspiracje czerpałam również z bogactwa tkanin i wzorów, które udało mi się zakupić.

W ciągu roku powstało 20 stylizacji, 20 makijaży, 20 fotografii, co złożyło się na wystawę ##BEAUTY, której wernisaż odbył się w Galerii Nierzeczywista w Rzeszowie w październiku 2016.

Wystawa została „odebrana” entuzjastycznie i zebrała bardzo pozytywne recenzje, w związku z czym postanowiliśmy kontynuować dalszą pracę. W ciągu kolejnych 24 miesięcy powstała ##BEAUTY2, która została wystawiona w listopadzie 2018. Jest ona tak, jakby kontynuacją pierwszej części – ponownie 20 stylizacji, 20 modelek, 20 makijaży i 20 fotografii. Obecnie, po wernisażu, zdobi wnętrza Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

TVP nakręciła również film o nas i naszej wystawie.

RECENZJE

##BEAUTY artystycznie:

Wojciech Szot – grafik 3D, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych

„Marta Kwolek w swoich kreacjach z pełną świadomością posługuje się szerokim spektrum uniwersalnych środków artystycznej kreacji typowych dla każdej dziedziny sztuki – kolor, forma, faktura, kontrast.

Wszystkie kompozycje cechują się olbrzymim bogactwem detalu i barw. Dzięki umiejętnemu operowaniu skalą elementów kompozycji i kolorem udaje się jej zachować harmonię i równowagę dzieła.

W aspekcie tematycznym możemy z łatwością zauważyć silną inspirację kulturą Bałkanów, bliskiego i dalekiego wschodu, która skutecznie wraca do łask po latach dominacji minimalizmu.”

##BEAUTY – stylowo

Sofi Socha, stylista i kreator wizerunku

„W każdej epoce, każdym kraju i każdej kulturze są kobiece stroje i ich detale tak baśniowo piękne, że warto je ocalić od zapomnienia. Współczesna interpretacja tych różnorodnych odsłon kobiecości – w tak zachwycającym kolorystyką i kompozycją stylizacjach – sprawia, że chce się wracać do tych fotografii. Po piękno, inspirację i szczyptę tajemnicy.”

##BEAUTY fotograficznie:

Michał Drozd – FOTOGRAF

„Malarz konstruuje, fotograf odsłania. Mariusz Baran odsłania i konstruuje wspólnie z Martą Kwolek, która z ogromną precyzją zakłada modelkom misterne nakrycia głów i naszyjniki, tworząc wyszukane stylizacje. Matrony, Caryce, Księżniczki – osobliwe nakrycia głów w czasie ceremonii religijnych – takie były moje pierwsze skojarzenia, gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcia. Mariusz zajmuje się fotografią mody, beauty i portretu od co najmniej 6 lat. To bardzo kapryśny i wymagający rodzaj fotografii, już nie ten sam jak za czasów Guy’a Bourdina. Mariusz na szczęście należy do grona entuzjastów fotografujących bez presji rynku czy obecnie popularnych trendów. W ten sposób powstają niezwykle precyzyjne , kolorowe – niczym w dziecinnym kalejdoskopie zdjęcia, osobliwe portrety dodatkowo „uautentycznione” poprzez niepowtarzalne stylizacje Marty. Nie mamy tu do czynienia z typowym glamour czy beauty , a bardzo śmiałą stylizacją – oświetloną i sfotografowaną bardzo czysto i precyzyjnie(….)

Fotograf z dużym wyczuciem i świadomością rezygnuje z modnych konwencji, oddając całkowicie kunszt wizażystki najdokładniej jak tylko się da.”

 

Goldpress

ul. Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

Wydawcą magazynów MAKE-UP trendy i NAILS trendy oraz organizatorem THE MAKEUP DAY i Artysta Roku MUT jest wydawnictwo Goldpress ul. Pęcicka 20, 01-688 Warszawa NIP. 118-133-87-59 Regon 015681416

Wypełniając niniejszy formularz kontaktowy potwierdzasz zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności

TOP