reklama

GWIAZDY WIZAŻU

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: ZIMA 3/2011
08.10.2012

Alex Chiatti


MAKE-UP trendy: Jak zaczęła się Pana praca z makijażem?

Alex Chiatti:

Na początku pracowałem jako asystent w instytucie, który zajmował się wykonywaniem makijaży po interwencjach chirurgicznych, operacjach plastycznych np. tatuażu brwi. Tak zainteresowałem się makijażem i rozpocząłem naukę w rocznej Szkole Makijażu. Następnie asystowałem wielu sławom makijażu, a potem zacząłem własną przygodę z makijażem jako wolny strzelec. Jako początkujący makijażysta marzyłem o pracy przy produkcjach filmowych, ponieważ jestem ogromnym fanem kinematografii. Fascynuje mnie makijaż, nie tylko do poprawy urody ale również do tworzenia różnych stylizacji i efektów, dlatego uwielbiam pracować przy filmach. A jak zaczęła się moja współpraca z branżą kosmetyczną ? Już w czasach szkolnych asystent makijażystów dla znanej marki kosmetycznej złożył mi propozycję nie do odrzucenia, abym wyjeżdżał na 2 tygodnie, co pewien czas do Wenezueli. Bardzo zapaliłem się do tego pomysłu, bo to było coś nowego i oryginalnego. Było to fascynujące doświadczenie, praca wśród przepięknych kobiet, słońce, otwarci ludzie i tak zacząłem pracę z markami kosmetycznymi.


http://www.makeup-trendy.pl/images/obiekty/1_336_74_gw1_2_1349698225.jpgMT: A kiedy zaczęła się Pana współpraca z marką Dior?

ACh: Z Diorem pracuję od 7 lat, na początku na rynku francuskim a od 3-4 lat reprezentuje również markę na rynku zagranicznym. Jednak od zawsze byłem zafascynowany tą marką. Jej bogactwem kosmetyków i zróżnicowaniem kolorystycznym oraz różnorodnością kształtów i faktur.


MT: Co najbardziej fascynuje Pana w tej pracy?

ACh: Dostrzeganie ludzkiego piękna.http://www.makeup-trendy.pl/images/obiekty/1_336_74_gw1_5_1349699355.jpg
MT: Czy trendy proponowane przez Markę Dior są trudne do odtworzenia przez klientki ?

ACh: Najważniejsze jest to, aby dostosowywać wybrane trendy do siebie. Ważne jest, aby dany trend stanowił jedynie inspirację dla własnego stylu. Marka Dior zawsze proponuje ogromne bogactwo barw, zarówno jeśli chodzi o cienie, usta i paznokcie ,dlatego nie należy przyjmować całej tej stylizacji, tylko wybrać pewne elementy .MT: Ulubiony Pana makijaż?

ACh: Pięknie przygotowana cera , odrobinę różu na policzkach, dobrze wytuszowane rzęsy i stylowe usta. MT: Jeśli mamy 5 minut przed wyjściem i chcielibyśmy dobrze wyglądać , na co według Pana powinniśmy postawićhttp://www.makeup-trendy.pl/images/obiekty/1_336_74_gw1_6_1349699358.jpgCzytaj więcej w numerze: ZIMA 3/2011Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych