reklama

Aktualności

13.07.2016

Artystyczny Jubileusz


Artystyczny Jubileusz


Krakowska Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa już 17 lipca po raz piętnasty rozda dyplomy swoim uczniom, co oznacza, że szkoła obchodzi właśnie Jubileusz 15- lecia działalności. Ile może się zmienić w ciągu 15 lat?2232 wizażystów i 1040 stylistów

Właśnie tyle wizażystów i stylistów wykształciła szkoła od początku swojej działalności, którzy teraz z powodzeniem realizują swoje zawodowe cele. Co roku egzamin czeladniczy zdaje kilkadziesiąt osób - większość z nich szczyci się oceną bardzo dobrą. W tym roku swój dyplom odbierze ponad 200 uczniów.
Każdy semestr przynosi prawdziwie wyzwanie dla kreatywności uczniów, ale także świetną zabawę. Zarówno prowadzący zajęcia, jak i osoby, które na nie uczęszczają kochają na przemian modę i wizaż. Dowód? Blisko 7.000 gotowych zdjęć wykonanych podczas szkolnych sesji zdjęciowych. 
Zdjęcia wykonane przez naszych uczniów i samą kadrę miały swoje publikacje m.in w Kmagu, Elle, Make Up Trendy, etc. Ta lista stale się powiększa. To duży sukces, bo oznacza to, że sesje są naprawdę na wysokim poziomie - mówi Karol Kasprzyk, dyrektor szkoły.
600 metrów kwadratowych nowoczesnych pracowni
Początki były skromne. 15 lat temu Artystyczna Alternatywa swoją działalność zaczynała od dwóch niewielkich sal wykładowych i sekretariatu.Obecnie szkoła posiada dwie profesjonalne sale do wizażu, kilka sal wykładowych,stylizatornię pełną ubrań, z której korzystają uczniowie podczas zajęć. Na jednym z pięter znajduje się niezależne studio fotograficzne z garderobą, w której uczniowie puszczają wodze fantazji i w oparciu o wiedzę wyniesioną z zajęć, tworzą szkolne i wizerunkowe sesje zdjęciowe Artystycznej Alternatywy. To wręcz wylęgarnia znakomitych pomysłów.
Zaczynaliśmy od dwóch sal wykładowych, obecnie zajęcia odbywają się na trzech piętrach zabytkowej kamienicy w samym centrum Krakowa. Mamy w planach kolejne działania, które pozwolą nam powiększyć przestrzeń do blisko 900 mkw. - komentuje Karol Kasprzyk.
Głowy pełne pomysłów

Na kadrę szkoły składa się prawdziwa mieszanka osobowości - od stylistów, wizażystów, aż po nauczycieli rysunku i zajęć kreatywnych. To idealne warunki do pracy twórczej, które świetnie potrafią wykorzystać także osoby zarządzające szkołą. Z każdym rokiem powiększa się ilość przeprowadzonych spotkań, dni otwartych, udziałów w pokazach mody i innych eventach modowo-urodowych. Dzięki temu uczniowie poza wiedzą nabytą w szkolnej ławce mają szansę zdobyć doświadczenie przy różnego rodzaju produkcjach. To bardzo procentuje na przyszłość i otwiera drogę do dalszej kariery.
Wychodzimy z założenia, że zawsze można zrobić coś więcej. Dlatego nigdy nie osiadamy na laurach, nie przestajemy się rozwijać. Już niebawem ruszamy z kolejną akcją, której efekty będzie można obserwować nie tylko lokalnie, w Krakowie - dodaje dyrektor szkoły. 


Jubileusz 15 lecia to świetna okazja, by podzielić się historią szkoły, a także podziękować wszystkim Partnerom, którzy od lat wspierają naszą działalność. Część z nich będziemy mieli zaszczyt gościć podczas oficjalnego zakończenia roku. Z okazji naszych urodzin, chcielibyśmy docenić prace naszych najwybitniejszych uczniów, bez których nie byłoby naszego sukcesu. Dlatego też nasi Partnerzy wręczą specjalne nagrody i wyróżnienia, m.in. publikacje w magazynach dotyczących mody i wizażu, a także staże i nagrody rzeczowe.
 


Dziękujemy za 15 lat zaufania i życzymy sobie i naszym uczniom wielu kolejnych.Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych