reklama

Aktualności

23.05.2016

Pokaz kostiumów Wyższej Szkoły Artystycznej “CARPE DIEM I PUDROWE ROKOKO”

Pokaz kostiumów Wyższej Szkoły Artystycznej “CARPE DIEM I PUDROWE ROKOKO” podczas  Ogólnopolskiej Nocy Muzeów na dziedzińcu w  Wilanowie
14 maja 2016 roku Wyższa Szkoła Artystyczna wzięła udział w Nocy Muzeów organizowanej na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Projekt „Carpe Diem i Pudrowe Rokoko” powstał we współpracy Wyższej Szkoły Artystycznej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki, którego twórczynią jest pani Agnieszka Dagmara- Michalczyk. Przybyli na Noc Muzeów goście mieli okazję na żywo zobaczyć pokaz kostiumów, zaprojektowanych oraz własnoręcznie wykonanych przez studentki I i II roku Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Kostiumy prezentowane podczas pokazu powstały w pracowni sztuki charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, której twórcą i dyrektorem artystycznym jest pani Agata Manowska. Nadzór dydaktyczny nad projektem pełniły: Aleksandra Plewako-Szczerbińska, Joanna Minkiewicz – wykładowcy Wyższej Szkoły Artystycznej. 


Tuż po zapadnięciu zmroku, o godzinie 21.00, na dziedzińcu pałacowym pojawiło się 25 Debiutantek w zjawiskowych kreacjach – rekonstrukcjach oraz inspiracjach rokoko.  "Debiutantki" to uczestniczki jedynego w Polsce programu edukacyjno-charytatywnego, autorstwa Agnieszki Michalczyk, realizowanego w Pałacu w Wilanowie.   Pokaz był częścią Ogólnopolskiej Nocy Muzeów w  Muzeum Pałacu w Wilanowie. W tym roku tematem przewodnim tego wydarzenia były słynne „Panie na Wilanowie”,  dzięki którym pałac istnieje w takiej formie do dzisiaj.Wieczorny pokaz uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu saksofonisty Władysława Wiktora Janickiego.


Fot. Malwina de Brade 

Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych