reklama

Niezbędnik wizażysty

04.04.2013

ANALIZA KOLORYSTYCZNA metodą Professional Beauty Creator cz.IIWitamy w kolejnej odsłonie analizy kolorystycznej metodą Professional Beauty Creator. W poprzednim artykule pokazałyśmy podstawy pracy kolorysty z uwzględnieniem znajomości rozszerzonej, 12 stopniowej analizy, ale też chciałyśmy zwrócić Państwa uwagę na indywidualne podejście do każdej z Klientek.Na przykładzie naszej modelki (Fot.1) widać, że czysto teoretyczne podejście często zawodzi a książkowa wiedza bez praktyki czyli „oka wyczulonego na niuanse kolorystyczne” sprawia, że początkujący kolorysta po ukończeniu wielogodzinnych szkoleń i kursów popełnia błędy. Dlatego też analiza kolorystyczna, mimo ogromnych potrzeb Klientów i możliwości rozwoju jakie daje, na rynku polskim jest omijana szerokim łukiem. Firma PBC poprzez wszystko co robi rzuca wyzwanie „status quo” i wychodzi poza ogólnie przyjęte ramy, gdyż wierzy w myślenie inaczej, dlatego tworzymy funkcjonalne i przydatne narzędzia pracy dla profesjonalistów z branży Beauty. Piękny design, łatwość w użyciu oraz ich niezwykła funkcjonalność - szczególnie ważna dla osób, którym brakuje lat praktyki oraz wrażliwości kolorystycznej – to podstawowe zalety produktu, który Państwu proponujemy.
Jest to kompletny zestaw do analizy kolorystycznej, dający możliwości wykonania makijażu wirtualnego oraz profesjonalnej obsługi.  Pierwszy krok w analizie to ocena temperatury pigmentacji skóry. Weryfikacja na tym etapie rzutuje na późniejsze wybory i fi nalną ocenę, więc o pomyłce nie może być mowy. Wyobraź sobie, że oprócz wiedzy i profesjonalnego podejścia masz specjalnie przygotowane wzorniki, które nigdy Cię nie zawiodą. (Fot. 2). Kolejny krok to ocena pigmentacji oczu. Wyobraź sobie, że po raz kolejny w ocenie nie jesteś zdana tylko na siebie. Wydawałoby się, że ocena temperatury oczu jest sprawą błahą ale przecież każdy wie, iż nasza tęczówka mieni się feerią barw na tle białka o określonej temperaturze. Czas na pracę z chustami. Co jednak jeśli pracujesz mobilnie, masz mało czasu lub analiza jest tylko jednym z elementów Twojej pracy (linergistka, makijażystka, stylistka, fryzjer)? Czas wyjść poza ramy i stworzyć koła, które perfekcyjnie dopasowując się do każdej twarzy dają szybką i bezbłędną diagnostykę. Wyobraź sobie że w kila sekund pokazujesz Klientce całą paletę kolorów – pracując tradycyjnymi metodami zajęłoby Ci to 2-3 h. (Fot. 4)
A CO Z ASCENDENTAMI CZYLI ANALIZĄ ROZSZERZONĄ?
Wiedza , że istnieją Lato Cool, Wiosna Light czy Zima Deep i dokładny opis ich urody to tylko wstęp do dalszych działań w pracy z Klientem. Nie będziemy ich tutaj opisywać, gdyż jest to wiedza powszechnie znana i ogólnodostępna - wystarczy otworzyć strony internetowe – a naszym celem jest pokazanie jak umiejętnie skorzystać z tej wiedzy w praktyce. Dlaczego? Gdyż niektóre zawody wymagają nabycia umiejętności. To tak jak z jazdą samochodem. Wczoraj otrzymałeś prawo jazdy, wiesz gdzie jest kierownica i pedał gazu ale kierowcą, mimo ze masz na to papier, stajesz się dopiero po nabyciu praktycznych umiejętności.
Nasza modelka na pierwszy rzut oka wydaje się być jesienią. Przez pryzmat analizy poszczególnych elementów jej urody – w tym wypadku skóry - możemy zakwalifikować ją do typu letniego. Przy analizie temperatury oczu zaczynamy wątpić czy analiza ma sens, a po przyłożeniu palet poszczególnych typów okazuje się, że najkorzystniej wygląda w kolorach, jakich na początku w ogóle nie wzięliśmy pod uwagę. I co teraz? Wyobraź sobie narzędzia, które trafnie określą właściwą drogę. Może koniec z wyobrażaniem sobie poszczególnych etapów o których piszemy i czas na ich przetestowanie. Czy macie Państwo ochotę sprawdzić jak to działa? Rozwiać obawy, poszerzyć swój warsztat oraz wachlarz możliwości zawodowych?
A może macie ochotę poznać zalety wirtualnego makijaż? (Fot. 5, 6, 7)

Zapraszamy Cię na warsztaty organizowane przez Magazyn MAKE-UP trendy dla swoich czytelników

Szukaj już niebawem terminu szkolenia na fanpagu MUT na FB


Obiecujemy emocjonujące spotkanie na którym nie może Państwa zabraknąć.

Do zobaczenia
PROFESSIONAL BEAUTY CREATOR
WWW.PROFESSIONALBEAUTYCREATOR.PL
Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych