reklama

WYDARZENIA

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: LATO 2/2015
06.08.2015

Pomóż Fundacji Gajusz, robiąc zakupy

Fundacja od 18 latpomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Teraz można wesprzeć jejdziałalność, dokonując codziennych wyborów. Ruszyła właśnie wspólna akcjaFundacji i firmy Delia Cosmetics, która przekaże na konto  Gajusza część dochodu ze sprzedaży swojegoflagowego produktu – henny żelowej do brwi i rzęs. Na półkach drogerii należywypatrywać kosmetyków oznaczonych charakterystycznym logo Fundacji i napisem"Kupując ten produkt, wspierasz Fundację Gajusz".

 

Produkty oznaczonelogo Fundacji trafiły w lipcu na drogeryjne półki na terenie całej Polski.Można je znaleźć zarówno w największych sieciach – Rossmann, Drogerie Natura,Hebe, Super-Pharm – jak i mniejszych drogeriach. Osoby, które nie mają dostępudo sklepów stacjonarnych, znajdą produkt w sklepie internetowym DeliaCosmetics. Część dochodu ze sprzedaży każdej sztuki henny trafi na kontoFundacji. Gajusz planuje przeznaczyć je nacodzienne funkcjonowanie hospicjów dla dzieci – m.in. zakup lekarstw,  opiekę medyczną i wszystko to czego potrzebadzieciom w każdej cennej chwili ich życia.

 

- To dla nas zaszczyt wspierać działalność Gajusza. Tofundacja, która mierzy się z najtrudniejszymi problemami, pomagającnieuleczalnie chorym dzieciom, także tym osieroconym – mówi Alina Szmich,współwłaścicielka Delia Cosmetics.

 

Fundacja Gajusz działa od 18 lat. Najważniejszym obszarem działalności jestopieka nad dziećmi nieuleczalnie chorymi. Bilans niemal dwóch dekaddziałalności Fundacji to, jak wyliczyli jej przedstawiciele, ponad 10 tys.konsultacji na oddziałach onkologicznych, 2 miliony kilometrów przejechanych domałych pacjentów i niemal 3 tys. nocnych dyżurów. Fundacja otacza opiekąnieuleczalnie chore dzieci z całego województwa łódzkiego.

 

- Fundacja Gajusz powstała którejśniespokojnej, zimowej nocy 1997 roku. W szpitalu przy ulicy Spornej, na drugimpiętrze. W moim sercu. Z miłości i ze strachu. Moje kilkumiesięczne dziecko niemiało zgodnego dawcy szpiku kostnego, wyniki badań były coraz gorsze. Lekarzeprzygotowywali mnie do najgorszego scenariusza. Wtedy pomyślałam o założeniuFundacji, która nazywałaby się tak, jak mój synek: Gajusz. Pomagałaby chorymmaluchom i ich rodzinom. Wierzyłam w cud. Po kilkunastu dniach wynikiwszystkich badań były w normie, Gajusz wyzdrowiał. Wkrótce potem odebrałam zsądu dokumenty rejestracyjne nowo powstałej Fundacji GAJUSZ. Bo chore dziecinie powinny być same. - TisaŻawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz.

 

Delia Cosmetics to pierwsza w Polsce firma kosmetyczna, która zdecydowałasię na wsparcie organizacji charytatywnej poprzez przekazanie części zysku zesprzedaży swoich produktów. Firma współpracuje z Fundacją Gajusz od kilku lat,oferując wsparcie rzeczowe i finansowe.

 

Więcej informacji o misji i działalności Fundacji Gajusz,a także o tym jak jeszcze można pomóc dostępne jest na stronie www.gajusz.org.pl

 

O Fundacji Gajusz

 

Fundacja pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom zapewniającim opiekę hospicyjną w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum. Opiekuje sięrównież dziećmi chorymi onkologiczne, przebywającymi w szpitalu  w Łodzi przy ul. Spornej. Najmniejszym chorymmaluchom, tym będącym jeszcze w brzuchu mamy, oferuje pomoc w zakresiehospicjum perinatalnego.

 

Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej.

 

Rozpoczęło działalność w 2005 roku. Dzięki działalnościHospicjum, chore dzieci mogą przebywać wśród bliskich, w domu. Jego celem jestwszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ichrodzinom - istotna poprawa jakości życia podopiecznych, dawanie nadziei wnajtrudniejszych chwilach, kiedy nie można powiedzieć, że wszystko będziedobrze.

 

Hospicjum stacjonarne

 

Niestety nie wszystkie nieuleczalnie chore dzieci,wymagające opieki paliatywnej mogą przebywać w domach rodzinnych. To właśnie zmyślą o nich podjęliśmy trud utworzenia hospicjum stacjonarnego, jedynegomiejsca o takim profilu w centralnej Polsce. Tak powstał Pałac – HospicjumStacjonarne dla Dzieci. W Pałacu może przebywać 11 dzieci. Pierwsze Maluchytrafiły tu w październiku 2013 roku.

 

Hospicjum Perinatalne

Pod jego opieką są rodziny, u których w trakcie ciążyrozpoznano tzw. wadę letalną płodu. Hospicjum zapewnia rodzinom ciągłą,kompleksową pomoc od momentu diagnozy, przez całą ciążę, aż do porodu orazopiekę nad urodzonym chorym dzieckiem.

 

O Delia Cosmetics

 

Delia Cosmetics to polska firma rodzinna z 18-letnimdoświadczeniem w branży kosmetycznej o ugruntowanej pozycji zarówno w Polscejak i na rynkach zagranicznych. Obecnie Grupa Delia Cosmetics zatrudnia ponad320 osób i posiada pięć nowoczesnych laboratoriów, a także dwa zakładyprodukcyjne o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw. W 2014 r. na światowe rynkitrafiło ponad 30 milionów sztuk kosmetyków wyprodukowanych przez DeliaCosmetics. Firmę wyróżnia bogate portfolio produktów i duża aktywność narynkach zagranicznych. Marka jest obecna w ponad 100 tys. sklepów w 65 krajachw tym m.in. w USA, większości krajów europejskich, a także na licznych rynkachazjatyckich. W Polsce współpracuje z największymi sieciami, w tym Carrefour,Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Drogerie Natura. Sukces rynkowy firmy potwierdzaponad 30 prestiżowych nagród branżowych.Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych