reklama

WYDARZENIA

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: LATO 2/2015
29.07.2015

TLOTY Rzeszów 2015


Po raz pierwszy w Rzeszowie odbył się regionalny finał prestiżowego, międzynarodowego konkursu dla modelek THE LOOK OF THE YEAR. Spośród 15 uczestniczek, aż sześć otrzymało szansę udziału w półfinałach ogólnopolskich konkursu które odbędą się 24 lipca w Łodzi, na przełomie sierpnia/września również w Łodzi finały ogólnopolskie.

 
Konkurs THE LOOK OF THE YEAR organizowany jest od 1983 roku w ponad 55 krajach. Co roku w edycjach narodowych bierze udział około 200 tysięcy młodych dziewcząt marzących o karierze modelki. Dzięki udziałowi w konkursie otrzymują one szansę na zrobienie kariery na najsłynniejszych wybiegach świata. Misją konkursu jest odkrycie i wypromowanie utalentowanych modelek i pokazanie ich osobowości. 

Egzamin z modelingu zdany

Finalistki rzeszowskiej edycji TLOTY mimo ogromnego stresu, bardzo dobrze poradziły sobie na wybiegu. Większość z dziewczyn to debiutantki, dlatego też tak ważne było przyjęcie przez publiczność. – Jestem bardzo dumna z wszystkich dziewczyn. Ciężko pracowały i bardzo się starały, by jak najlepiej się zaprezentować i jak najkorzystniej wypaść podczas prezentacji. Dziewczyny pokazały kreacje i biżuterię, a dodatkowa forma konkursowa kazała im się w pełni wczuć w rolę modelek. Zdały modelingowy egzamin, a efekty przygotowań będą mogły przenieść na półfinały ogólnopolskie 24 lipca do Łodzi – mówi Monika Konefał, koordynator TLOTY Rzeszów. 

Publiczność oczarowana

Modelki zaprezentowały piękne wieczorowe suknie projektantek Patrycji Orłowskiej, Eweliny Dec oraz Olgi Leś. Dopełnieniem tych kolekcji była biżuteria Swarovskich oraz Joccos Design. Finaslitki wystąpiły także w kolorowej kolekcji strojów kąpielowych marki Huit, biżuterii Aditya Design oraz okularach przeciwsłonecznych Ocular Canada. Nie zabrakło również sukien ślubnych, które przygotowała Moda Ślubna Afrodyta oraz propozycji casualowych przedstawionych przez projektantki Magdalenę Misztal i Olgę Leś. O obuwie dla modelek zadbała Euromoda.
Modelki mogły zaprezentować się w 6 różnych odsłonach przedstawianych na wybiegu. Każdej prezentacji towarzyszył gromki aplauz publiczności. 

Jury wyróżniło 6 modelek 

Wydarzenie TLOTY Rzeszów to pierwszy etap do wysycania terenu Podkarpacia Wydarzeniami modowymi tej rangi z relacjami wchodzącymi w obszary wielu innych dziedzin życia, biznesu, kultury, sztuki, a także w obszary rozwoju osobistego i doświadczeń aktywnych jednostek kreujących wizerunek życia na Podkarpaciu. - Podkarpacie to wyjątkowe miejsce, w którym jest olbrzymi potencjał, także jeśli chodzi o modeling wybiegowy, najlepszym dowodem jest nasz konkurs, w którym zamiast 3 finalistek, jury dostrzegło aż 6 modelek, które będą miały okazję zaprezentować się w półfinałach ogólnopolskich – mówi Magdalena Gembal, organizator TLOTY Rzeszów. – Podkarpacki finał The Look Of The Year okazał się dużym sukcesem organizacyjnym, co pozwala myśleć o kolejnych odsłonach i ścisłej współpracy na przyszłość z The Look Of The Year Polska – podkreślił również Igor Włodarczyk – z biura The Look Of The Year Polska. – Cieszę się, że ta pierwsza edycja była na wysokim poziomie, co automatycznie podnosi poprzeczkę w organizacji kolejnych edycji – dodaje Igor.


Wyjątkowy wieczór, pełen pasji, wzruszeń i emocji

Gala Finałowa z pewnością na długo zostanie w pamięci finalistek. W szczególności modelek, które zostały zaproszone do półfinałów ogólnopolskich. Są nimi: Dominika Pinderska (wyróżnienie), Anna Kural (wyróżnienie), Alicja Mnich (wyróżnienie) oraz laureatki rzeszowskiej edycji konkursu: Monika Malicka (III miejsce TLOTY Rzeszów 2015), Marta Machnik (II miejsce TLOTY Rzeszów 2015), Żaneta Baran (I miejsce TLOTY Rzeszów 2015).

Wśród uczestniczek przyznana została dodatkowa nagroda, dla modelki, która najbardziej przypadła do gustu Internautom i wygrała internetowy plebiscyt, a udało się to Anecie Pietras.

Oprócz modowych i modelignowych wrażeń publiczność wręcz zahipnotyzowana została występem muzycznym duetu Jakuba Prachowskiego oraz Sabiny Kurek-Delikat. Plastyczny, spójny, pięknie brzmiący duet stworzył niebanalną oprawę artystyczną Wydarzenia.

Doskonale spisał się także prowadzący Galę, niezastąpiony Conrado Moreno, który swą nienaganną aparycją oraz elokwencją zadbał o wyjątkową atmosferę. – Było mi niezmiernie miło prowadzić Galę, starałem się zadbać o wszelkie szczegóły. Była to pierwsza edycja i chciałem podkreślić ogromny wkład i zaangażowanie organizatorów, a tym samym moje własne, by wszystko dobrze wypadło - podkreśla Conrado Moreno i dodaje, że cała organizacja i współpraca okazała się na tyle satysfakcjonująca, że podjęte zostały kolejne rozmowy na temat dalszych i bliższych projektów.

Wrażenia uczestniczek
- Konkurs oceniam bardzo pozytywnie, jest to naprawdę wysokiej klasy przedsięwzięcie, dzięki któremu przy odrobinie dobrych chęci można zostać zauważonym w świecie mody. Czas i intensywne działania, które poświęciłam dla TLOTY dały mi oczekiwane rezultaty, dlatego też udało mi się przejść do kolejnego etapu konkursu, z czego bardzo się cieszę. Wszystkie przygotowania przebiegały bardzo sprawnie. Konstruktywna krytyka fachowców i moje zaangażowanie sprawiły, że pojadę na półfinały.
Jestem bardzo wdzięczna za szansę, jaką otrzymałam i zdecydowanie zachęcam wszystkich do zgłaszania się na castingi przyszłych edycji i przekonania się na własnej skórze jak to wszystko wygląda – komentuje Alicja Mnich, jedna z wyróżnionych uczestniczek.

Skład JURY:
Iza Śmieszek – Dorn – stylistka, wizażystka, mistrzyni body-paintingu. Autorka wielu publikacji prasowych z zakresu makijażu i kamuflażu medycznego, ekspert makijażu podwodnego i organizator sesji podwodnych. Założycielka i dyrektorka programowa Fundacji Rozwoju Makijażu Medycznego.

Sylwia Jagielska – wizażystka m.in. wielokrotna Mistrzyni Polski w wizażu profesjonalnym, artystycznym, kreatywnym, biznesowym, wieczorowym i makijażu haute couture. Laureatka Mistrzostw Świata Makijażu w Dusseldorfie. Jej prace zdobią okładki pism Polskich i zagranicznych. Znany i ceniony szkoleniowiec i wykładowca.

Henryk Pietrzak – Prezes Zarządu Polskiego Radia Rzeszów S.A. - doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii i socjologii, zajmuje się problematyką psychologii społecznej i medioznastwem. Autorytet w dziedzinie mediów, polityki medialnej, etyki oraz kultury w mediach. Znakomity wykładowca. 

Igor Włodarczyk – reprezentuje The Look Of The Year – Polska i Agencję Impresaryjną IGO – ART.

Katarzyna Zielińska – stylistka, wizażystka, współorganizator pokazów mody i sesji zdjęciowych dla uznanych marek. Właściciel firmy produkującej kosmetyki. Marketingowiec i szkoleniowiec z zakresu wizażu i wdrażania nowych produktów.

Magdalena Gembal – Dyrektor organizacyjny The Look Of The Year Rzeszów 2015, partner TLOTY Lubelszczyzny. Producent wydarzeń modowych, reprezentant Nada Media, wydawca, dziennikarz, kreator wizerunku. 

Marcin Mandryk - organizator The Look of The Year Województwa Lubelskiego, którego kandydatka Angelika Lipa wygrała w 2012 roku edycję regionalną, a w 2014 etap ogólnoświatowy. Propagator zdrowego stylu życia, doktor nauk farmaceutycznych, współtwórca wielu programów o zdrowiu i żywieniu w TVP, TVP Lublin, ITV.

Karolina Bogatko – modelka i pierwszy choreograf Angeliki Lipy ( Angelika to modelka , która wygrała ogólnoświatowy konkurs The Look Of The Year. W finale 29. edycji The Look Of The Year w Taorminie na Sycylii wzięło udział ponad 70 kandydatek z całego świata w tym 7 laureatek polskiej edycji konkursu. Angelika Lipa – wygrała) . Karolina Bogatko to również scenarzysta i współorganizator The Look of The Year Lublin

Barbara Gromadzka – właścicielka agencji modelingu – Akademia Stylu. Prowadzi Szkołę Modelek, jej podopieczne zaistniały na wybiegach światowych - w Londynie, Paryżu, Mediolanie, Szanghaju i Japonii. Nauczycielka WF-u. Prywatnie jest matką ośmiorga dzieci. Właścicielka niesamowitej energii i twórczego rozwiązywania problemów.

Paris Maziarska - utytułowana Supermodel International w Chinach, we Włoszech wyróżniona przez Vouge Italia. Na swoim koncie ma liczne występy na największych polskich i zagranicznych pokazach mody oraz udział w sesjach zdjęciowych znanych na całym świcie marek. Dodatkowo prowadzi popularny blog modowy Classic Or Cool.

Lista uczestniczek:
1 Żaneta Baran
2 Beata Czekańska
3 Magdalena Dubiel
4 Gabriela Jongerden
5 Joanna Kościak
6 Klaudia Kędzior
7 Anna Kural
8 Marta Machnik
9 Monika Malicka
10 Monika Marzec
11 Iwona Młynarska
12 Alicja Mnich
13 Aneta Pietras
14 Dominika Pinderska
15 Sylwia Sąsiadek


Fotografie wykonał Yazan HamamaGoldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych