reklama

Krok po kroku

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: LATO 2/2012
23.10.2012

Agnieszka Chełmońska- Makijaż dla Panny Młodej

Rozpoczyna się gorący okres przygotowań ślubnych. W tym dniu najważniejsza jest Panna Młoda, i to na nią zwrócone są oczy wszystkich gości. Po trudach wyboru sukni i dodatków, rozpoczyna się niełatwy wybór: stylizacji włosów i makijażu. Każda Panna Młoda chciałaby wyglądać pięknie i olśniewająco, a jednocześnie pozostać w zgodzie ze sobą i swoimi upodobaniami. Tu zaczyna się nasze zadanie.

Ja osobiście zaczynam pracę z przyszłą Panną Młodą od szczegółowego wywiadu. Pytam o dodatki, suknię, preferowany styl makijażu i fryzury. Zwykle na pierwszy rzut oka widzę, kto w czym będzie dobrze wyglądał. Pozwalam jednak, aby klientka sama się przekonała, w czym czuje się i wygląda najlepiej, dlatego na próbie, wykonuję wszystkie opcje. Oczywiście bywa, że klientki mają określoną wizję siebie i wtedy do niej muszę się dostosować. Jednak nigdy nie robię czegoś, co by ją oszpeciło. Uważam, że makijaż ślubny nie powinien być zbyt delikatny, powinien być widoczny, bo nie zapominajmy, że musi prezentować się dobrze nie tylko na żywo, ale także na zdjęciach. Przede wszystkim powinien ukrywać wady i wydobywać piękno, które każda kobieta ma w sobie, a czasem tylko o tym nie wie i trzeba jej pomóc w odnalezieniu atutów. Zdarzyło mi się oczywiście robić również bardzo lekkie ślubne makijaże, które były jedyną opcją przy delikatnej urodzie Panny Młodej. Jednak zawsze staram się wykonać je tak, aby były niepowtarzalne, dodać kępki rzęs, delikatnie połyskujący i opalizujący cień, czy też pobawić się kontrastem ciepło-zimnym. Niezależnie od intensywności, główną zasadą jest to, aby makijaż był trwały i wodoodporny. Oczywiście w większości Panny Młode decydują się na mocniejszą kreskę, superdługie rzęsy czy dodanie jakiegoś koloru do makijażu. Przekonują je głównie zdjęcia, które zawsze wykonuję na próbie. Ślub to taki dzień, w którym błyski fleszy będą z każdej strony, a efekt naszej pracy będzie pamiątką na całe życie. Dziś pokażę krok po kroku bardzo odważny, intensywny makijaż ślubny dla brunetki.


KROK 1

Przed makijażem, cera powinna być oczyszczona, nie zaszkodzi peeling enzymatyczny. Nakładamy preparat antypotowy. Jest to przezroczysta substancja, którą nanosi się wacikiem przytrzymując w miejscach, gdzie błyszczenie jest największe. Efekt to zmniejszenie porów i ograniczenie pocenia. Preparat nadaje się również dla Pana Młodego. Następnie nakładamy bazę pod makijaż, która przedłuży jego trwałość (w zależności od rodzaju cery matującą lub wygładzającą). Potem aplikujemy podkład, długotrwały i wodoodporny. Jego gęstość i krycie, uzależniamy od cery Panny Młodej. Na koniec stosujemy korektor pod oczy i na ewentualne niedoskonałości. Tak przygotowaną cerę możemy pudrować, utrwalającym pudrem transparentnym a następnie modelować matowym pudrem brązującym.


KROK 2

Rozpoczynamy cieniowanie oczu. Jeśli chcemy uzyskać efekt intensywny, nakładamy bazę pod cienie. Cieniowanie zaczynamy od zewnętrznego, ciemnego kącika oka, w kolorze gorzkiej czekolady. Pod brwią nakładamy jasny opalizujący na różowo cień. Granicę rozcieramy miękkim cieniem, w kolorze starego złota, co pozwoli uzyskać trójwymiarowy efekt makijażu. Na środkową część ruchomej powieki nakładamy matowy cień, w kolorze żółtym. Wewnętrzny kącik rozświetlamy bladoróżowym jasnym cieniem. Granice cienia żółtego i czekoladowego rozcieramy pomarańczem, aby uzyskać jednolite roztarcie. Bardzo ważne jest, aby nie dotykać już położonych cieni, tylko rozcierać ich granice, wtedy makijaż będzie intensywny i kontrastowy.


KROK 3

Na 1/3 zewnętrznej powieki dolnej rysujemy kreskę, czarną kredką którą rozcieramy. Następnie nakładamy cień sypki, który opalizuje na fiolet, brąz i zieleń. Aby zintensyfikować kontrast, środkową część malujemy na mokro w kolorze fioletu. Aby nawiązać do ciepłej góry makijażu w wewnętrznym kąciku kładziemy matowy ciepły, pudrowy róż.


KROK 4

Dla dodania kontrastu i wyciągnięcia oka, rysujemy na górnej powiece kreskę czarnym cake eye-linerem. Rozcieńczamy go wodoodpornym płynem, tak aby nawet przy łzach czy deszczu nic się nie rozmazało.


KROK 5 i 6

Zazwyczaj tuszujemy rzęsy wodoodpornym tuszem i przyklejamy kępki rzęs. Jednak w przypadku naszej modelki nie trzeba tego robić, ponieważ ma ona zrobione rzęsy 1:1, które pozostaną, również na podróż poślubną. Aby efekt był spektakularny, ale nie przesadzony, przycinamy rzęsy z piórkami w pasku. 1/3 umieszczamy na końcówce oka, przyklejając je wodoodpornym klejem. Tak przygotowane rzęsy, będą się dobrze trzymały, a jednocześnie nie będą zbyt teatralne.


KROK 7

Przy tak mocnym makijażu oczu, usta obrysowujemy konturówką w kolorze lekkiego różu i aplikujemy jedynie połyskujący błyszczyk, w celu powiększenia ust. Na koniec, powracamy do modelowania twarzy. Bardzo dobrze jest, gdy odcień różu nawiązuje do makijażu. Trzeba pamiętać o dokładnym roztarciu granic modelowania. Całość pudrujemy i utrwalamy utrwalaczem w spray-u. Jeśli cera jest bardzo tłusta lub mamy ponad 30 stopni ciepła, możemy dodatkowo zastosować preparat anti-shine na makijaż, aby ostatecznie go zabezpieczyć.Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych