reklama

TECHNIKI

03.04.2013

BELL Kosmetyki Hypoalergiczne

Kosmetyki Hypoalergiczne- Makijaż dla alergików


W dzisiejszym świecie coraz więcej osób uskarża się na problemy związane z alergią. Zarówno jej przyczyny jak i objawy mogą być różnorodne. Najczęściej jednak słyszymy o dyskomforcie spowodowanym zaczerwienieniem czy pieczeniem skóry oraz o problemach związanych z łzawieniem oczu. Reakcje te powstają na skutek kontaktu skóry z substancjami drażniącymi, zarówno naturalnymi takim jak np. pyłki roślin, jak również z gotowymi produktami zawierającymi drażniące nas komponenty. Dlatego dobór odpowiednich kosmetyków do makijażu jest niezwykle istotny.


Produkty kosmetyczne dostępne na rynku muszą spełniać surowe wymagania jakościowe. Przede wszystkim nie powinny uczulać i podrażniać. Jednak w praktyce nigdy nie mamy 100% gwarancji, że to co nie uczula większości, nie spowoduje niepożądanej reakcji właśnie u nas. Szczególnie jeśli należymy do grupy osób ze skłonnościami do reakcji alergicznych, powinnyśmy używać odpowiednich kosmetyków. Podobnie jest w przypadku osób noszących okulary lub szkła kontaktowe. Oczy, z natury bardzo wrażliwe, silnie reagują na wszelkie podrażnienia, łzawieniem i pieczeniem. Podobnie delikatna skóra wokół nich, która jest szczególnie podatna na mikrourazy. W związku tym produkty używane do makijażu oka powinny charakteryzować się delikatnymi, bezzapachowymi formulacjami. Kredki do oczu i konturówki powinny być odpowiednio miękkie, aby przy aplikacji nie powodowały urazów delikatnej skóry wokół oczu. Ważne jest, aby produkty te, jeśli są w formie tradycyjnego ołówka były odpowiednio zatemperowane. W przeciwnym razie niepotrzebnie drażnią i drapią skórę. Wydaje się to być banalne, ale w praktyce często można zaobserwować takie zjawisko.

Jeśli alergia jest naszą zmorą nie musi to oznaczać całkowitej rezygnacji z makijażu. Warto sięgnąć po produkty hypoalergiczne stworzone specjalnie z myślą o zminimalizowaniu ryzyka reakcji alergicznej. Wybierając kosmetyki zwróćmy też szczególną uwagę czy nie zawierają one alkoholu, który często jest przyczyną podrażnień i nadmiernego wysuszenia cery.

Bardzo ważne, aby w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek reakcji niepożądanej przerwać stosowanie produktu. Osoby o wrażliwej skórze przed zastosowaniem kosmetyku powinny wykonać test. Obecnie na rynku do większości kosmetyków dostępne są testery, zanim zdecydujemy się na zakup produktu sprawdźmy, czy odpowiada nam nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również czy nie powoduje niepożądanych reakcji naszej skóry.www.bell.com.pl
Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych