reklama

TECHNIKI

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: JESIEń 3/2012
31.10.2012

BLUE AURA - KEVIN JAMES BENNETT„Blue Aura” to nazwa rewelacyjnego makijażu, który stworzył dla firmy Kryolan amerykański wizażysta i zdobywca wielu prestiżowych nagród Kevin James Bennett. W nadchodzącym sezonie wyróżniać będzie się wycieniowany makijaż o przenikających się tonach. Bennett prezentuje ten trend tworząc wyjątkowo elegancki zmodyfikowany efekt smoky eyes, w którym kolor niebieski jest nowym czarnym. Jego głównym elementem jest nowoczesny makijaż oczu nasycony intensywnymi kolorami na tle nieskazitelnie perfekcyjnej skóry twarzy. Zdobywca nagrody Emmy R Awards, Kevin James Bennett słynie z techniki, która przepięknie rozświetla skórę stanowiącą obramowanie artystycznie wykonanego makijażu. „Makijaż fascynuje i zapada w pamięć wówczas, gdy podkreśla jeden wybrany element”, brzmi jego credo. „Gładka perfekcyjna skóra stanowi idealne tło”
PODKŁAD

Dla uzyskania maksymalnie naturalnego efektu, weteran wizażu Bennett sięga po podkłady HD zarówno podczas sesji zdjęciowych, jak też wykonując makijaż codzienny. Zaczyna od bazy HD Micro Primer, która pozwala na perfekcyjną aplikację podkładu i wydłuża jego trwałość. Następnie nakłada podkład, tylko w tych miejscach, w których jest to niezbędne. W makijażu zgodnym z ostatnim trendem Bennett rekomenduje dodający miękkości HD Matifying Liquid w odcieniu, który idealnie odpowiada naturalnemu kolorowi skóry modelki. Delikatnie matujący podkład z mikronizowanymi pigmentami od momentu aplikacji wygląda jak jedwab i tworzy „nową, piękniejszą wersję własnej skóry”, tłumaczy Bennett.


Następnie Bennett, uznany za guru w dziedzinie podkładu, modeluje twarz. Używając HD Micro Foundation Cache intensywnie rozjaśnia środkową część oraz najbardziej wystające miejsca na kościach policzkowych. Zamiast różem cieniuje obszar pod kościami policzkowymi HD Micro Foundation Sheer Tan w kolorze nieco ciemniejszym od podkładu. Twarz zyskuje w ten sposób ciepłą promienność i subtelną głębię. Nadchodzącej jesieni i zimy dominować będzie bardziej matowe wykończenie; Bennett utrwala podkład niewidocznym ultra drobnym pudrem HD Micro Finish Powder.


Czytaj więcej w numerze: JESIEń 3/2012
Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych