reklama

SZKOŁY I SZKOLENIA

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: WIOSNA 1/2012
29.10.2012

Szkoła Wizażu & Stylizacji Anity FolaronDwa lata temu obchodziła 10-ty Jubileusz

 • Inicjatywa Anity Folaron i opracowanie autorskiego programu w zawodzie Wizażysty, ze wsparciem WIR w Poznaniu przyczyniły się do powstania w 2006 roku nowego zawodu „Wizażysta” i stworzenia standardów egzaminacyjnych.
 • Jako pierwsza prywatna Szkoła Wizażu & Stylizacji w Polsce w 2009 roku nagrodzona została Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego, przyznawanym przez Związek Rzemiosła Polskiego za zasługi w dziedzinie nauczania.
 • W 2011 roku otrzymała Akredytację Kuratorium Oświaty, które potwierdziło wysoką jakość warunków, metod i form kształcenia.


Z założenia prywatna placówka kształcenia, nie dotowana przez system państwowy oświaty. Kształcąca w oparciu o autorski program nauczania właścicieli Szkoły, stale modyfikowany w oparciu o nowe doświadczenia, wymogi rynku i współczesne trendy w nauczanych dziedzinach. „Wzbraniamy się od skostniałych form nauczania. Jesteśmy otwarci na kreatywne formuły edukacyjne, a te opierają się przede wszystkim na wiedzy opartej na praktyce i doświadczeniu. Wysoka jakość standardów, szacunek dla ucznia, a ucznia do własnej pracy /nauki/ i nauczyciela – to właściwe relacje i droga do wspólnego sukcesu”Kierunki i formy Edukacji:

 • I Rok Szkoły rocznej zaocznej 10 m-cy (280 godzin zegarowych + praktyki pozaszkolne) – pozytywna obrona pracy dyplomowej uwieńczona uzyskaniem Certyfikatu z tytułem Wizażysta-Stylista (Make up Artist & Image Consulting).
 • II Rok Szkoły zaocznej - 3 bloki tematyczne: Kreator Wizerunku Ślubnego, Kreator Wizerunku Biznesowego, Kreator Wizerunku Artystycznego.
 • Kursy z szerokiego zakresu makijażu i wizażu, analizy kolorystycznej, stylizacji, stylizacji fryzur, bodypainting.CO NAS WYRÓŻNIA?:

 • Własny obiekt szkoleniowy wyposażony do kształcenia wg najwyższych standardów unijnych. Sale w nowym obiekcie ze światłem dziennym i sztucznym „bezcieniowym dziennym”. Dodatkowo profesjonalne studio fotograficzne i filmowe, monitory stosowane do podglądu podczas pokazów, zaplecze socjalne, galeria sztuki z okresowymi wystawami. Obok szkoły: bezpłatny parking, bary, restauracje, w bliskiej odległości hotele, pokoje gościnne słowem jedyna w swoim rodzaju atmosfera i klimat szkoły otoczonej parkową zielenią.
 • Dogodny dojazd – z całej Polski (dzięki bliskości obwodnicy Poznania i autostrady). Z Europy (blisko międzynarodowego lotniska) - stąd też wielu dolatujących z: Wielkiej Brytanii , Irlandii, Skandynawii, Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, Grecji, Włoch, USA.
 • Akredytacja Kuratorium Oświaty - potwierdzenie jakości kształcenia i warunków nauczania.
 • Najwyższej jakości profesjonalne kosmetyki Make Up:
 1. w I etapie praktyczne zapoznanie z wieloma profesjonalnymi markami na rynku,
 2. w II etapie praca na światowej klasy profesjonalnych markach Make Up Atelier Paris oraz FACE Nico Baggio ze względu na jakość: lekkość, krycie, trwałość, efekty i możliwości pracy.


 • Dodatkowe formy kształcenia we współpracy z wybitnymi make-up artist: Helene Quille (szkoły wizażu i charakteryzacji w 10 krajach świata) i Nico Baggio (wizażysta sław świata mody). Jako jedyna szkoła w Polsce oferujemy naszym uczniom szkolenia uzupełniające w Paryżu i Rio de Janeiro w Brazylii (makijaż na największy karnawał na świecie).
 • Pokazy i szkolenia realizowane przez wybitnych wizażystów w naszej placówce.
 • Praktyki na targach, pokazach, eventach, video-klipach, TV oraz we współpracy z fotografami, stylistami fryzur, firmami reklamowymi, agencjami modelek.
 • Warsztaty ćwiczeniowe dla Absolwentów pod nadzorem kształcących w celu sprawdzenia umiejętności współpracy z klientkami i wprowadzenia na rynek pracy.
 • Absolwenci Szkoły, wyróżniają się umiejętnościami i są poszukiwani na rynku pracy. 


Nauczający:

 • Anita Folaron: Mistrz Wizażu, Stylista i Kreator Wizerunku, pasjonatka zawodu z ogromnym doświadczeniem, stawiająca na jakość nauczania przez praktyczną naukę zawodu i kreatywność. Mówi: „Kreatywność - to przede wszystkim wartość człowieka i jego potencjał, który pragniemy pobudzić, dlatego naszym pragnieniem jest tworzyć warunki do ich ujawnienia i rozwoju”.
 • Ireneusz Folaron: Historyk sztuki, Wizażysta, Stylista, realizator inscenizacji bodypainting, projektant odzieży (FOLARONI Special Limited Collection), fotograf, znawca sztuki, malarz, autor wielu tekstów o sztuce, v-ce przewodniczący komisji egzaminacyjnej zawodu Wizażysta – Stylista przy Wielk. Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu.
 • współpracujący specjaliści w dziedzinach: fryzjerstwo, krawiectwo, projektant mody
 • asystenci Szkoły. Szkoła Wizażu & Stylizacji Anity Folaron prowadzi dwa nabory: jesienny (od września do czerwca) oraz zimowy (od stycznia do grudnia). Obecnie trwa nabór na semestr jesienny.


Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych