reklama

SZKOŁY I SZKOLENIA

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: WIOSNA 1/2012
26.10.2012

Wyższa Szkoła ArtystycznaMy wiemy jak to zrobić, co roku nasi absolwenci dostarczają nam na to niezbitych dowodów. Od ciebie wymagamy tylko pasji i determinacji. Mamy wszystko czego będziesz potrzebował: doskonałą kadrę, profesjonalne pracownie, najlepiej wyposażone zaplecze techniczne, kontakty w mediach a co najważniejsze sprawdzony program nauczania. Zaufaj nam, potrafimy uczyć artystów i robimy to najlepiej ze wszystkich. Nasz program skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją w zakresie charakteryzacji, filmu i fotografii, projektowania graficznego, sztuki tańca i performance. Dokonując wyboru możesz podjąć kształcenie w Wyższej Szkole Artystycznej lub Aktywnym Studium Plastycznym, albo w obu szkołach jednocześnie (system ION).Jeżeli chcesz odnaleźć swój talent i przemienić go w pasję zawodową to odwiedź nasze szkoły i podejmij działanie. Wybierz kierunek, który jest dla ciebie wyzwaniem i wiąże się z Twoimi zainteresowaniami. Zdecyduj czy chcesz mieć dyplom licencjacki po trzech latach nauki (3,5) albo zawodowy po dwóch. Sprawdź, jak wygląda Twój czas, czy interesują cię studia dzienne czy zaoczne lub nauka na odległość (przez internet). Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie jest pierwszą niepubliczną uczelnią artystyczną, w której techniki malarskie zostały połączone ze scenograficznymi i multimedialnymi w sposób praktyczny i nowoczesny. Specyfika Uczelni polega na jej niepowtarzalnej, twórczej atmosferze. Z jednej strony przekazujemy solidny warsztat pracy, a z drugiej budzimy wyobraźnię i wprowadzamy w świat koloru, formy i materii. Uczymy patrzeć, myśleć i kreować rzeczywistość. To połączenie dobrze sprawdza się w naszej pracy dydaktycznej i daje doskonałe rezultaty. Uczelnia została Wyższa Szkoła Artystyczna powołana decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w dniu 25 września 2008r. i jest wpisana do rejestru pod numerem 352 (przed zmianą rejestrową uczelni 201). Otrzymała uprawnienia do prowadzenia 3, 5 letnich studiów I stopnia (licencjackich) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Wyższa Szkoła Artystyczna prowadzi kształcenie na studiach I stopnia (3,5 roku) na Kierunku Malarstwo, ze specjalnościami: • Malarstwo w technikach scenograficznych (specjalność związana z charakteryzacją) • Kostium i rekwizyt sceniczny (specjalność związana z charakteryzacją) • Obraz multimedialny (specjalność związana z videografiką) W programie kształcenia znajduje się m.in.: malarstwo w technikach scenograficznych, charakteryzacja, projektowanie grafiki multimedialnej, malarstwo, rysunek, historia sztuki, historia filmu, język angielski, filozofia, media elektroniczne, działania sceniczne, psychofizjologia widzenia, prawo autorskie, podstawy fotografii, liternictwo, reżyseria barwy i przestrzeni, rzeźba, typografia, kostiumografia i scenografia.
Studiując 3,5 roku w Wyższej Szkole Artystycznej zdobędziesz wiedzę i plastyczne umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu charakteryzatora oraz grafika telewizyjno – filmowego Po ukończeniu Uczelni otrzymasz dyplom licencjata Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych to dwuletnia policealna szkoła artystyczna założona przez Agatę Manowską, funkcjonująca na podstawie zezwolenia Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1999 roku. Program Studium spełnia założenia nowoczesnej szkoły o charakterze plastycznym i zawodowym. Oferujemy możliwość kształcenia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Autorski program Studium jest skierowany głównie do osób zainteresowanych profilem zawodowym (nie jest wymagane świadectwo dojrzałości).


• Sztuka Tańca i Performance. Absolwenci otrzymują dyplom zawodowy plastyka form scenicznych, specjalizacja: plastyczne obszary ruchu i tańca.

• Film i Fotografia.


Absolwenci otrzymują dyplom zawodowy fotografa, specjalizacja: artystyczna technika rejestracji obrazu. W programie kształcenia znajdują się m.in.: charakteryzacja, grafika multimedialna, historia sztuki, teatru, filmu, ubioru oraz podstawy produkcji filmowej. Odbywają się także warsztatowe zajęcia z rysunku, malarstwa, tańca, fotografii, kompozycji i projektowania, projektowania mody i typografii. W Aktywnym Studium Plastycznym w 2 lata zdobędziesz praktyczny zawód i uzyskasz dyplom zawodowy.


Co nas wyróżnia

• Dostosowywanie profilu kształcenia do zmieniających się wymogów rynku pracy. • Bogaty wachlarz umiejętności nabywany w krótkim czasie.

• Zajęcia praktyczne odbywające się w niewielkich grupach, co zapewnia komfort kształcenie oraz bezpośrednie konsultacje z wykładowcami.

• Dostęp do profesjonalnych kosmetyków i materiałów do charakteryzacji w ramach opłaty czesnego.

• Możliwość wzbogacenia indywidualnego planu nauczania poprzez wybór dodatkowych, praktycznych pakietów warsztatowych,

• Możliwość uczestniczenia w organizowanych dodatkowych wykładach specjalnych, prowadzonych przez specjalistów z dziedziny sztuki, charakteryzacji czy produkcji filmowej.

• Znakomicie wyposażone pracownie 15 stanowisk w pracowni projektowania grafiki, 10 stanowisk pracy w pracowni charakteryzacji, przestronne pracownie malarskie i rzeźby, garderoba i studio fotograficzne.

• Możliwość uczestniczenia w wielu prestiżowych praktykach zawodowych.

• Łączenie nowoczesnych technik pracy z tradycyjnym warsztatem (kompozycja, malarstwo, rysunek).

• Możliwość przygotowania portfolio prac każdego absolwenta szkoły (zdjęcia projektów z charakteryzacji, prezentacja multimedialna prac graficznych).


Dyplomy 2011r – Aktywne Studium Plastyczne Technik Teatralno-Filmowych Prace dyplomowe studentów Aktywnego Studium Plastycznego realizowane w pracowni charakteryzacji w Wyższej Szkole Artystycznej – rok 2011.

Tegoroczni dyplomanci udowodnili, że zdobyte umiejętności zawodowego charakteryzatora mogą okazać się przepustką do kariery w filmie czy teatrze lub szansą kontynuowania dalszej nauki w Wyższej Szkole Artystycznej. Dla WSA zdjęcia wykonała Malwina de Brade.
Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych