reklama

SZKOŁY I SZKOLENIA

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: WIOSNA 1/2012
26.10.2012

Studio Sztuki Pokaz dyplomowy 2011

Absolwenci Studio Sztuki, szkoły działającej nieprzerwanie od 1992 r. po raz 18- ty zaprezentowali prace dyplomowe charakteryzatorów,wizażystów, stylistów i projektantów mody. Wszystkie pokazy Studio Sztuki cieszą sie ogromną popularnością wśród warszawiaków. Zarówno te, prezentowane w Teatrze Wielkim jak i te w plenerze m.in. na Krakowskim Przedmieściu i teraz w Parku Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu. Autorów większości prac zainspirował nowy, popularny na świecie, a w Polsce znany dzięki zastosowaniu w reklamie, steampunk. W skrócie: to dosłowna interpretacja maksymy: „Człowiek to najdoskonalsza maszyna: wszystko działa jak w zegarku „Charakteryzatorzy popisywali się efektami poparzeń, ludzi zapiętych na zamek błyskawiczny z sercami z kółek zębatych i częściami ciała, które zastępowały elementy dziewiętnastowiecznych maszyn. Wrażenie zrobiła m.in. żywa pozytywka - baletnica i rycerz zrośnięty ze zbroją. Wszystko się ruszało, grało i było bardzo przekonywujące.


Pokaz to tylko część pracy kończącej dwuletnią naukę charakteryzatorów, którzy zaprezentowali postacie fantastyczne według własnego projektu. Aby być dopuszczonym do dyplomu musieli popisać się zasadniczymi dla charakteryzatora umiejętnościami podczas przeobrażania modeli w znane postacie. Wykonywali charakteryzację portretową. Upodabniali, stylizowali „tylko” makijażem, fryzurą i kostiumem bez masek i środków do efektów specjalnych .Modele nie mogli być prywatnie sobowtórami postaci do których byli upodabniani, a mieli się nimi stać! Wizażyści zaprezentowali makijaż artystyczny. Również inspirowali się steampunkiem, stąd dziewiętnastowieczne piękności lub punkowe „ostre laski” w czarnych, tiulowych sukienkach. W kolekcjach projektantów ubioru inspirowanych sztuką: malarstwem, architekturą i przyrodą m.in. kolorami nieba o różnych porach dnia również widać było wpływy steampunku, nie tylko poprzez spinający je makijaż.


Większość autorek tegorocznych kolekcji została nagrodzona lub wyróżniona w tym roku na różnych konkursach modowych m.in. Katarzyna Jaworska na OFF Fashion i Magdalena Gąsiorowska na Fashion Designer Awards. Króciutką relację filmową z tego pokazu (i innych) można obejrzeć na naszej stronie internetowej; www.studiosztuki. pl, Facebook’u Studio Sztuki i na kanale Youtube.


Studio Sztuki jest największą i najstarszą tego typu artystyczną szkołą w Polsce (i jedną z największych na świecie). Posiada uprawnienia szkoły publicznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwenci ubierają i stylizują gwiazdy, pracują przy największych produkcjach telewizyjnych (m.in. Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Top model) filmowych (m.in. Kochaj i tańcz, Wojna polsko-ruska, Dom zły, Wichry Kołymy, Skrzydlate świnie) przy większości seriali wszystkich telewizji - ostatnio: Rok 1920 - wojna i miłość, Prosto w serce, Hotel 52 itd.), teledyskach, musicalach, spektaklach teatralnych, w pismach kolorowych.

Wygrywają konkursy i uczą w innych warszawskich prywatnych szkołach artystycznych.


Studio Sztuki zapewnia swoim słuchaczom najlepszą kadrę nauczycieli - praktyków (w tym od kilku lat uczą m.in. M. Paprocki i M. Brzozowski) .Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych