reklama

WSPÓŁPRACA Z...

Artykuł opublikowany w Make-Up Trendy nr.: WIOSNA 1/2012
26.10.2012

Polska Królowa szyku i elegancji Teresa RosatiDebiut Pani Teresy Rosati, który miał miejsce w 1998 roku w Galerii Zachęta okazał się wielkim sukcesem. Pasja projektowania mody towarzyszyła jej od wczesnych lat dzieciństwa. Póżniej, już jako małżonka polityka, dyplomaty i naukowca miała możliwość uczestnictwa w wielu najważniejszych, najwyższych rangą uroczystościach i spotkaniach państwowych, dyplomatycznych i biznesowych przy okazji licznych wizyt koronowanych głów, prezydentów, premierów i ministrów. Pierwszorzędna jakość tkanin i elegancki krój nawiązujący do najnowszych światowych trendów ugruntowały jej pozycję jako czołowego polskiego projektanta „haute couture”. Potwierdzeniem tej pozycji stało się otrzymanie w maju 2000 roku przez Teresę Rosati prestiżowej nagrody „Złoty Wieszak”, przyznawanej corocznie przez Telewizję Polską za elegancję, szyk i perfekcję wykonanych kolekcji autorskich.Projektantka ze swoimi kolekcjami reprezentowała Polskę jako jedyna Polka – podczas Wielkiej Gali Mody Włoskiej, Niemieckiej i Polskiej w Eisenach w Niemczech. W grudniu 2003 roku kolekcję pt. „Moda i Film – wzajemne inspiracje” zaprezentowała w Paryżu na specjalnie zorganizowanym pokazie dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego we Francji. W 2005 roku została zaproszona ze swoja kolekcją „Wszystkie Kolory Europy” jako gość specjalny na Wielką Galę Włoskich Domów Mody w Mediolanie. Ostatnia kolekcja „Wszechświat Kobiet”, która została zaprezentowana 8 grudnia na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego w Warszawie, a prapremiera tej kolekcji odbyła się miesiąc wcześniej podczas Beverly Hills Fashion Festival w Los Angeles spotkała się z ogromnym uznaniem. Część tej kolekcji można było zobaczyć również w Cannes, na Gali „Luksus i piękno – czyli Polska Noc w Cannes” podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego. Relacje z pokazów autorskich Teresy Rosati wielokrotnie były emitowane przez prestiżową, międzynarodową telewizję modową FashionTV, a ostatnio również NBC News.Redakcja MAKE-UP trendy: Jak wygląda współpraca projektanta z wizażystą?

Teresa Rosati: Przed każdym pokazem, mniej więcej na tygodzień wcześniej odbywa się spotkanie całego zespołu, wspólnie omawiamy jaki ma być makijaż. Ja jako projektant, mówię o swoich oczekiwaniach i przedstawiam swoją wizję makijażu spójną dla wszystkich modelek. Natomiast wizażysta wychodzi temu naprzeciw proponując różne warianty. Powstają projekty, na których dbając o najmniejszy szczegół tworzymy wizję makijażu najbardziej odpowiedniego do danej kolekcji.


Redakcja MAKE-UP trendy: Czego projektant oczekuje od wizażysty?

Teresa Rosati: Oczekuję od wizażysty dostosowania typu makijażu i kolorystyki do kolekcji, aby podkreślić jej charakter. Bardzo pilnuję by nie był to pokaz indywidualnych możliwości wizażysty, zupełnie oderwany i niedostosowany do typu kolekcji. Redakcja MAKE-UP trendy: Jak weryfikuje Pani umiejętności wizażysty z którymi Pani współpracuje? Teresa Rosati: Lubię gdy wszystko zawsze jest dopięte na ostatni guzik, dlatego przeważnie współpracuję ze sprawdzonymi już ekipami. Najczęściej są to osoby, które albo sama osobiście znam albo są osobami poleconymi.
Redakcja MAKE-UP trendy: Ilu wizażystów pracuje na baekstage`u?

Teresa Rosati: Wszystko zależy od ilości modelek, które chodzą w danym pokazie. Najczęściej jest to jednak 5 do 10 osób. Redakcja MAKE-UP trendy: Czy współpracuje Pani z wizażystami tylko przy pokazie mody? Teresa Rosati: Oczywiście pokazy mody to miejsce gdzie zaangażowanych jest najwięcej osób i najbliższe mojemu sercu. Jednak z pomocy specjalistów od makijażu korzystam również przy sesjach modowych, moich sesjach zdjęciowych czy oficjalnych wyjściach.


Redakcja MAKE-UP trendy: Czy jest jakaś recepta na nawiązanie współpracy aby dostać się do teamu wizażowego?

Teresa Rosati: Bardzo cenię sobie profesjonalizm. Na pewno dużym atutem jest znajomość aktualnych światowych trendów. No i oczywiście miły sposób bycia, aby mogła powstać nierozerwalna i harmonijna nić porozumienia.


Redakcja MAKE-UP trendy: Czy osoba, która z Panią współpracuje powinna posiadać jakieś określone cechy charakteru?

Teresa Rosati: Na pierwszym planie jest zawsze kultura osobista w szerokim znaczeniu tego słowa. Bardzo cenię sobie ludzi, którzy mają pasję. Oczywiście również bardzo ważne jest zaangażowanie w nasz wspólny projekt.


Redakcja MAKE-UP trendy: Czy jest jakiś rodzaj makijażu, którego nigdy by Pani nie połączyła ze swoją kolekcją?

Teresa Rosati: Bardzo dbam aby makijaż harmonijnie się uzupełniały z moją kolekcją w każdym szczególe. Dlatego nigdy, nie połączyłabym takiego makijażu, który nie współgrałby z moją kolekcją.
Redakcja MAKE-UP trendy: Czy mamy w Polsce dobrych wizażystów według Pani?

Teresa Rosati: Uważam że nie mamy się czego wstydzić na arenie międzynarodowej, ponieważ mamy wielu naprawdę dobrych makijażystów!


Redakcja MAKE-UP trendy: Czy współpraca z jakąś makijażystką zapadła Pani szczególnie w pamięci?

Teresa Rosati: Tak, mam kilka ulubionych.


Redakcja MAKE-UP trendy: Czy wizażyści, którzy chcą nawiązać z Panią współpracę wykazują się szczególną kreatywnością w dotarciu do Pani?

Teresa Rosati: Jestem otwarta na innowacyjne rozwiązania, chociaż wierna swojemu stylowi. Dlatego myślę, że najprostszy sposób to zwrócenie się bezpośrednio do mnie, proponując swoje usługi. Dziękuję za rozmowę Adrianna Wysocka
Goldpress ul.Pęcicka 20, 01-688 Warszawa

tworzenie stron warszawa, projektowanie serwisów internetowych